Home > новини > УФС виділить 440 млн. грн. на українські стартапи – Гончарук

УФС виділить 440 млн. грн. на українські стартапи – Гончарук

Обсяг програми фінансування українських стартапів становить 440 млн. грн. Про це сказав Олексій Гончарук під час брифінгу щодо початку прийому Українським фондом стартапів заявок на отримання грантів.

«У рамках роботи Українського фонду стартапів від 2 грудня розпочато прийом заявок на фінансування українських бізнес-проектів на початкових стадіях їх розвитку, а саме стадіях pre-seed і seed. Вже до кінця цього року бізнес-проектам, які пройдуть відбір, ми видамо перші 40 млн. грн. У наступному – по 60 млн. в квартал, тобто 240 млн. в цілому на 2020 рік», – пояснив він.

Основні сфери фінансування включають штучний інтелект, доповнену реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпеку, оборону, медицину та охорону здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніку, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга, виробництво, електронну комерцію, інтернет речей.

«Уряд не втручатиметься в роботу бізнесу. Однак, наша перемога буде полягати в тому, що шляхом підтримки стартапів і заохочення українців до підприємництва ми посилимо розвиток української економіки і створимо додаткові робочі місця. Ці аспекти є факторами загального добробуту наших людей», – зазначив Гончарук.

Перший Pitch-event, тобто коротка презентація бізнес-концепцій перед конкурсною комісією, за результатами якої буде визначено стартапи, які отримують безповоротну фінансову допомогу, повинен відбутися вже до кінця цього року.

Український Фонд Стартапів (УФС) – це державний фонд, заснований з ініціативи Кабміну. Фонд надає фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються і вибираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Нагадаємо, Фонд почав роботу 11 липня 2019 року. Кожен стартап зможе отримати фінансування від $ 25 000 до $ 75 000. Загальний обсяг фондових коштів на момент запуску становив 390 млн. грн (тепер – 440 млн. грн).

Джерело: prozoro.net.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *