БІОАКТИВНІ КЕРАМІЧНІ КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ПРИ ПОРАНЕННЯХ, ТРАВМАХ, ХВОРОБАХ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Український інститут розробив біоактивні керамічні композиційні матеріали для заповнення дефектів кісток і повного відновлення кісткової тканини при травмах, хворобах, пораненнях. Дані матеріали значно покращують біосумісність імплантатів і гарантують біохімічне зрощення їх поверхні з кістковою тканиною, прискорення одужання і відновлення фізіологічних функцій пацієнтів.

ОПИС:

Розробка призначена для виробництва синтетичних біоактивних керамічних матеріалів для заповнення дефектів кісток і повного відновлення кісткової тканини – біоактивних кальцій-фосфатних керамік, біоактивного скла, ситалів та композитів на їх основі, які дозволені для застосування в медичній практиці в Україні і успішно використовуються для повного відновлення кісткової тканини в місцях дефектів, викликаних травмами, видаленням пухлин, хворобами. Пропонується удосконалення розроблених лабораторних технологій та впровадження в клінічну практику і кісткову хірургію комплексу матеріалів, які зараз успішно проходять випробування на біоактивних цементах, бетонах, золь-гелях, біоактивному склі і ситалах, неорганічних композитах і композитах з біоактивними полімерами для малоінвазивної хірургії, скріплення уламків кісток, заповнення складних дефектів лікування інфікованих кісток та інших ускладнених випадків відновлення кісткової тканини. На наступному етапі – завершення розробки та впровадження в клінічну практику повного комплексу модифікованих неорганічних біоактивних матеріалів для відновлення уражених кісток і одночасного вирішення інших проблем – доставки та локального вивільнення ліків для подолання супутніх травм, поранень і захворювань, створення депо мікроелементів для корекції їх гомеостазу в організмі, а також в якості неорганічних бактерицидних, біостимулюючих і імунокоригуючих препаратів. Повний комплекс пропонованих біоактивних керамічних композитів включає в себе:

    • Усі типи біоактивних кальцій-фосфатних керамік, біоактивне скло, біоактивні ситали, композити із перерахованих фаз, золь-гель варіанти перерахованих матеріалів, порошки, гранули, блоки, модельні імплантати з цих матеріалів.
    • Біоактивні цементи – сучасні широко вживані матеріали для малоінвазивної хірургії при травмах кісток, заповненні складних дефектів, скріпленні уламків кісток та інших цілей.
    • Біоактивні бетони, спінені біобетони, функціоналізовані і складнолегіровані біоактивні кераміки.
    • Цемент, бетони та композити на основі біоактивних керамік з біополімерами для лікування складних травм, що спрямовані на регулювання процесів регенерації кісткової тканини.
    • Біоактивні керамічні наноструктуровані покриття на металевих, керамічних, скляних та інших типах імплантатів, які використовуються при відновленні
    • втрачених елементів і функцій кісткового апарату, операціях на хребті, черепі, скріплення уламків кісток тощо.

ПЕРЕВАГИ:

За своїми властивостями всі перераховані хірургічні матеріали знаходяться на рівні кращих зарубіжних аналогів, або перевершують їх, або не мають зарубіжних аналогів. Ефективність навіть перших варіантів цих матеріалів, розроблених раніше і які мають дозвіл на клінічне застосування, доведена сотнями операцій в різних галузях кісткової хірургії. Вартість усіх матеріалів в 8-20 разів менше зарубіжних аналогів. Розроблені покриття значно покращують біосумісність імплантатів і гарантують біохімічне зрощення їх поверхні з кістковою тканиною, прискорення одужання і відновлення фізіологічних функцій пацієнтів. Покриття наносяться методом газодинамічного осадження і можуть бути виготовлені будь-якої товщини і з будь-яких перерахованих біоактивних неорганічних матеріалів і композитів, або з довільною комбінацією цих матеріалів між собою, або з біоінертними керамічними матеріалами, в тому числі при використанні таких компонентів, які активно взаємодіють між собою при високотемпературних методах нанесення покриттів, причому гарантується збереження хімічного складу і структури всіх елементів покриття, висока біосумісність, відсутність негативних реакцій на покриття. Покриття можна наносити на поверхні довільної кривизни, різьбові поверхні, їх механічні властивості дозволяють також значне деформування виробів без порушення покриття.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Хірургія і анестезіологія

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Забезпечує одержання стабільних результатів.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Лабораторні тестування.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Технічна кооперація.
    • Ліцензійна угода.
    • Комерційна угода з технічним сприянням.

НОВИЗНА:

5 патентів України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *