СИСТЕМА ЗОВНІШНЬОГО ПІДСИЛЕННЯ ЗГИНАНИХ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Запланована галузь застосування та конкретне місце застосування: Буде впроваджена як науково-технічна розробка в якості підсилення несучих конструкцій промислових будівель і споруд.

Рівень інновації: немає аналогів в Україні;

Наявність патенту: 1 Патент України.

Наявність зацікавленого Замовника: Немає.

Впровадження: відбулося на підприємстві ПП «БУДНАУКПРОЕКТ» для підсилення ребер залізобетонних плит перекриття прольотом шість метрів виробничого цеху впроваджено нову регульовану систему зовнішнього підсилення.

Яких додаткових дій погребує впровадження: удосконалення технології влаштування запропонованої системи посилення для згинаних залізобетонних елементів, розробка алгоритму і програми розрахунку несучої здатності  таких будівельних конструкцій.

Коротка характеристика, техніко-економічні параметри переваг та позитивних якостей.

Конструкція підсилення включає зовнішню гнучку сталеву арматуру у вигляді двох гілок та направляючих елементів виконаних у вигляді котків для зменшення тертя при натяганні арматури. Кінці арматурних гілок закріплені у верхній стиснутій зоні балкового згинаного елементу. Середня ділянка гілки взаємодіє з нижньою гранню балки через коток. При навантаженні однопрольотної балки, вона прогинається і верхня зона балки стискається. В результаті арматурні гілки підсилення напружуються, розтягаються і через закріплення по кінцях прагнуть зменшити напруження стиску балки у верхній зоні. При цьому підсилення нижньої зони балки, викликає стискання розтягнутої зони такий же мірі як і при використанні звичайної затяжки. Впровадження запропонованої системи підсилення залізобетонних згинаних елементів дозволяє розвантажити верхню стиснену грань балки дією зовнішньої арматури підсилення на балку і  підвищити міцність конструкції до чотирьох з половиною разів у порівнянні зі звичайною балкою при суттєвому зменшенні показників деформативності, прогинів. Запропонована система підсилення ефективна при підсиленні існуючих балкових елементів, серед яких ригелі, прогони, стропильні балки будівель, прольотні будови мостів.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ