РАДІАЦІЙНОСТІЙКІ ЦЕМЕНТИ І БЕТОНИ ДЛЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД У ЯДЕРНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Розроблені радіаційностійкі в’яжучі матеріали можуть застосовуватися для спорудження біологічного захисту від дії жорстких випромінювань при експлуатації об’єктів ядерної енергетики.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

Отримані матеріали характеризуються високою міцністю (50–60 МПа після 3-х діб тверднення), підвищеними захисними властивостями (коефіцієнт масового поглинання гаммавипромінювання 250–280 см2 /г, макроскопічний переріз захоплення теплових нейтронів на 2 порядки перевищує подібні характеристики традиційних в’яжучих матеріалів захисту), температурою експлуатації до 2000 °С, втратою міцності в температурному інтервалі 100–1200 °С до 15 %. Після дії випромінювання високоенергетичними гамма-квантами зразки підвищили свою міцність на 20–30 %, не змінили свого зовнішнього вигляду та розмірів, не виявлено розколин.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Ядерна енергетика.

ПЕРЕВАГИ:

Запропоновані цементи, на відміну від матеріалів, що використовуються у теперішній час, можуть бути застосовані в умовах одночасної дії гаммавипромінювання та підвищених температур, таким чином забезпечуючи стабільність функціонування складних технологічних систем. Заміна в’яжучих, що використовуються нині в радіаційностійких бетонах, на запропоновані нетрадиційні цементи дасть змогу підвищити експлуатаційні властивості захисних матеріалів (оскільки в такому разі буде виключено «простріл» по в’яжучій речовині в бетоні), а також зменшити товщину шару половинного послаблення іонізуючого випромінювання у 1,5–2 рази.

ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ:

Прогнозований обсяг попиту на внутрішньому ринку – понад 500 т/рік, очікувана ціна товару – 5,0 тис. грн/т, план очікуваної реалізації продукції – 2500 тис. грн/рік.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *