Призначення. Для ефективного використання елементів живлення, навіть із важкодоступних сполук ґрунту, зменшує необхідність внесення дороговартісних синтетичних добрив, які характеризуються низькими коефіцієнтами засвоєння (40-60%). Створює позитивні властивості щодо ґрунтової мікрофлори, оскільки оптимізує збільшення кількості корисних мікроорганізмів у ризосфері кореневої системи соняшнику..
Технічні характеристики. Технологія передбачає комбіноване використання хелатних мікродобрив типу Авангард Р Соняшник (подвійне внесення у фазу 3-4 та 6-8 листків) за передпосівного внесення біодобрив Граундфікс (8 л/га) та обробки насіння міоризо- утворюючим препаратом Мікофренд (4 л/т).
Галузь застосування. Сільськогосподарські підприємства різної форми власності, наукові установи
Переваги. Розроблена модель технології вирощування соняшнику дозволяє за рахунок оптимізації живлення рослин шляхом проведення позакореневих підживлень скорочувати на 25-30% внесення синтетичних добрив, підвищує на 8-10%, за рахунок використання біологічних препаратів та мікоризо-утворюючих препаратів, коефіцієнти засвоєння елементів живлення із ґрунту, забезпечує зростання урожайності на 15-38%. Крім того за рахунок поліпшення корисної мікрофлори, підвищується якість соняшнику шляхом зростання вмісту у насінні жирів та білків, знижує забруднення навколишнього середовища та продукції важкими металами та залишковими кількостями синтетичних речовин.
Техніко-економічний ефект. Формування оптимізованої архітектоніки рослин соняшнику середньоранньої та середньостиглої груп за зростання площі асиміляційної поверхні на 14-19 %, зростання загальної урожайності в інтервалі 26-38 %
Опис. Моделювання застосування у системі удобрення мікробних та мікоризоутворюючих препаратів, регуляторів росту рослин та мікродобрив, за різноформатного внесення, які містять в своєму складі велику кількість необхідних для рослин мікроелементів, що дасть змогу підсилити процеси ризосферної мікрофлори, біохімічні процеси в рослинах та підвищити доступність для рослин мікроелементів різного походження. Розроблена технологічна модель вирощування соняшника грунтується на використанні мікродобрив які містять у своєму складі як макроелементи: азoт (N), кaлій (K2O) та сіpку (SO3), так і мікроелементи: бop (B), цинк (Zn), мідь (Cu), мapгaнeць (Mn), зaлізo (Fe), мaгній (MgO), кoбaльт (Co) та мoлібдeн (Mo) на ранніх стадіях розвитку від фази 3-4 до 6-8 листків, у передпосівну культивацію біологічні добрива та для обробки насіння мікоризо-утворюючі препарати.