ПРИЗНАЧЕННЯ:
Український університет розробив технологію для використання лісосічних відходів та виготовлення з них нового деревинно-композиційного матеріалу.
ОПИС:
Значну частину відходів лісозаготівель займає гілля, що не використовується у виготовленні плитних матеріалів і палива внаслідок великого вмісту кори. Український університет розробив та пропонує до впровадження технологію раціонального використання гілок як деревного компонента для деревинно-плитних матеріалів методом їх плющення, що дає змогу зберегти природну міцність волокон. Сировиною для виготовлення матеріалу є гілки деревини тополі діаметром від 13 до 32 мм, які в результаті розчавлення утворюють плетиво з елементами товщиною 6-10 мм і після осмолення фенолформальдегідною смолою стають основою тришарового пресованого матеріалу із середньою щільністю 640-800 кг/м3. Границя міцності при статичному згинанні становить 30-37,5 МПа, модуль пружності – 7000-10000 МПа.
ПЕРЕВАГИ:
Відомий конструкційний матеріал – плити OSB (Oriented Strand Board), що характеризується багатоопераційним та енергоємним технологічним процесом виготовлення, має щільність і механічні характеристики (границя міцності при статичному згинанні та модуль пружності) менші відповідно на 25 і 77 % за аналогічні показники запропонованого нового деревинно-композиційного матеріалу із розчавлених гілок.
ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ:
Новий деревинно-композиційний матеріал може замінити плити OSB у будівництві, а використання відходів лісосіки – гілок, які сьогодні спалюються, покращить екологічний стан лісосіків.
РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:
Деревообробна промисловість, будівництво.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:
Забезпечує одержання стабільних результатів.
СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:
Виготовлений дослідний зразок.
МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:
-
- Спільне доведення до промислового рівня.
- Продаж ліцензій.
НОВИЗНА:
2 патенти України.
ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,
НАПИШІТЬ НАМ