Якому пріоритетному напряму науки і техніки відповідає: Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави
Дослідження: прикладне
Перспектива подальшого виконання: будуть продовжені подальші дослідження по розробці технологій впливу МХ поля на перебіг хімічних і біохімічних процесів для широкого діапазону органічних і неорганічних субстанцій, а також розширення впровадження вже одержаних результатів у виробництво.
Рівень дослідження: немає аналогів в Україні
Наявність патенту: 8 патентів України.
Яких додаткових дій потребує подальше дослідження: Розширення дослідницьких робіт для широкої гами субстанцій і продовження впровадження результатів роботи.
Коротка характеристика, позитивні якості, подальша перспектива застосування.
Проведеними нами дослідженнями встановлена можливість впливу на перебіг хімічних і біохімічних процесів з ціллю їх активації дією на субстанції електромагнітним полем мікрохвильового діапазону з певними параметрами.
На сьогодні розроблені і ефективно впроваджуються технології передпосівної МХ-біостимуляції насіння, прискорення екстракції масляних речовин з рослинної сировини, боротьби з кореневими гнилями зернових і хлібних культур і ін. Розробки доведені до практичного втілення, створені промислові установки для реалізації перечислених процесів.
Використання розроблених технологій і обладнання для їх реалізації дозволяє забезпечити екологічну чистоту врожаїв, підвищення схожості насіння і урожайності сільськогосподарських і лікарських рослин. З використанням розроблених технологій аграрії виходять на якісно новий рівень підвищення врожайності, підвищення стійкості посівів до дії несприятливих кліматичних факторів (посухи, заморозки). Нами виявлений і ряд інших позитивних факторі при дії на субстанції МХ полем:
- збільшення виходу малька з рибної ікри;
- прискорення процесів твердіння бетону і інших в’яжучих матеріалів.
Комплексні дослідження в цих напрямах виконуються нами в співдружностіз технічними службами Київського державного заводу «ГЕНЕРАТОР».