Стартує відбір до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів: як долучитися

Міністерство цифрової трансформації України запустило національний відбір для створення Європейських цифрових інноваційних хабів (ЄЦІХ) в Україні в межах програми «Цифрова Європа». 20 грудня відбулось перше засідання Комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на створення Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні. До складу Комісії входять представники Мінцифри, Офісу з розвитку підприємництва та експорту (НКП Програми «Цифрова Європа» в Україні) та міжнародні експерти. Комісія затвердила Порядок проведення конкурсу та форму заяви кандидата на участь в конкурсі.

Мета національного відбору — знайти компанії, які готові просувати інновації, цифровізацію, надавати нові можливості й навички для масштабування. Також впроваджувати технології, які допоможуть розвивати бізнес та суспільство.

Стати цифровими хабами можуть:

  • дослідницькі організації та/або організації з розвитку технологій;
  • технологічні та/або інноваційні центри;
  • наукові, технологічні та/або інноваційні парки;
  • організації підтримки підприємництва (інкубатори, акселератори, інвестори та ін.);
  • організації з підтримки бізнесу (торгово-промислові палати, галузеві асоціації, неурядові громадські організації та ін.);
  • інноваційні компанії / приватні провайдери технологій, інноваційні малі й середні підприємства (МСП);
  • агентства та організації з питань розвитку (економічного та регіонального,  промислового та/або технологічного, а також розвиток МСП);
  • фонди технологічного розвитку, фонди підтримки досліджень та/або інновацій;
  • університети / інститути / факультети та/або дослідницькі центри;
  • заклади професійної освіти;
  • промислові кластери, асоціації / компанії в ІТ-галузі;
  • державні або приватні фінансові організації.

Подавайте заявки на відбір через онлайн-форму за посиланням —  https://forms.gle/nUMjouvZnJJ664An7. Зробити це можна з 20 грудня 2023 року до 19 січня 2024 року включно.

Результати будуть опубліковані на порталі Дія.Бізнес, сторінці програми «Цифрова Європа» до кінця січня 2024 року.

Відбором займається комісія, до складу якої входять представники Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й міжнародні експерти. Фіналістів обиратимуть за критеріями: відповідність вимогам, актуальність ідеї, можливість реалізації, потенційний вплив. Детальніше про оцінювання заявки — за посиланням.

Нагадаємо, для компаній, які зацікавлені в участі в мережі, протягом жовтня-грудня проходили вебінари європейських учасників ЄЦІХ. Переглянути вебінари та презентації спікерів можна за лінком. Протягом наступного місяця відбудеться ще кілька вебінарів. Дати та деталі будуть оголошені додатково на вебпорталі Дія.Бізнес.

Довідково: 20 грудня 2023 року стартував конкурс на створення Європейських цифрових інноваційних хабів, координацією якого займається Європейська комісія. Приймання заявок триватиме до 10 квітня 2024 року. Важливою умовою подання є лист-підтримка апліканта Національною комісією. Відповідно, відправити заявку на конкурс ЄС українські учасники зможуть тільки після відбору Національною комісією Результати оприлюднять в кінці січня 2024 року, тож учасники конкурсу матимуть більш ніж дві місяці на підготовку заявки згідно з формою Єврокомісії.

Для учасників відбору до мережі ЄЦІХ пройдуть спеціальні вебінари та консультації

Для всіх, хто зацікавлений стати таким хабом пройдуть вебінари та індивідуальні консультації. Під час заходів спікери розкажуть про нюанси заповнення заявки, даватимуть поради та відповідатимуть на запитання.

Для кого?

Участь у вебінарах можуть взяти організації, що бажають стати Європейським цифровим інноваційним хабом (ЄЦІХ) й готові впроваджувати та просувати інновації й технології, які допоможуть швидше розвиватися як суспільству, так і бізнесу.

Розклад вебінарів і консультацій 

Вебінари «Запитання і відповіді» відбудуться 9 та 16 січня 2024 року. Під час них буде презентовано посібник для заявників на участь у відборі, шаблон аплікаційної форми, також у глядачів буде можливість поставити свої запитання та отримати відповіді.

Спікери:

  • Маттіас Куом, колишній експерт DG Connect, координував роботу ЄЦІХ у Німеччині, Болгарії та Чеській Республіці.
  • Маркус Ермерт, радник в управлінні проєктами Німецького аерокосмічного центру. Також він є національним представником ЄЦІХ у Німеччині.

Індивідуальні консультації із Маттіасом Куомом та Маркусом Ермертом відбуватимуться з 22 грудня 2023 року до 18 січня 2024 року. Тривалість до 30 хвилин.

Мова вебінарів та консультацій — англійська.

Як взяти участь?

Зареєструватися на вебінари та консультації можна за посиланням.

nrfu.org.ua