Технологія одержання безводного йодиду стронцію особливої чистоти

Призначення. Технологія призначена для отримання з сировини технічної якості йодиду стронцію особливої чистоти як складової високоефективних сцинтиляційних монокристалів SrI2:Eu2+. Технологія дає можливість отримувати більш дешеву сировину для вирощування монокристалів SrI2:Eu2+ при збереженні якості кінцевої продукції.

Технічні хараткеристики. Технологія і створена на її основі технологічна лінія дозволяють отримувати 900 кг йодиду стронцію особливої чистоти на рік.

Галузь застосування. Технологія неорганічних речовин.

Переваги. За рахунок використання сировини технічного рівня якості з попереднім очищенням технологія дозволяє отримувати продукцію – йодид стронцію особливої чистоти – зі значно нижчими витратами.

Техніко-економічний ефект. Економічний ефект становить 260,7 грн. на 1 тонну продукції. 

Опис. Карбонат стронцію відпалюють при температурі 1200 °С. Одержаний спечений оксид стронцію подрібнюють і гасять водою, при цьому утворюється октагідрат гідроксиду стронцію складу Sr(OH)2·8H2O. Одержаний Sr(OH)2·8H2O тричі перекристалізують з води, охолоджуючи розчин від 100 °С до кімнатної температури. Синтез йодиду стронцію проводять за гідразиновим методом: Sr(OH)_2∙8 H_2O+ I_2+1/2 N_2 H_4∙H_2 O→SrI_2 ∙6 H_2 O+1/2 N_2↑+4 1/2 H_2 O, при цьому утворюється гексагідрат йодиду стронцію. Розчин упарюють при нагріванні до 134 °С, потім охолоджують до кімнатної температури. Кристали відділяють від маточного розчину на нутч-фільтрі. Зневоднення і сушіння йодиду стронцію проводять у титанових ампулах у вакуумі (1,2 Па). Після охолодження ампулу з безводним йодидом стронцію особливої чистоти виймають з печі, заповнюють аргоном і пересипають отриманий безводний йодид стронцію у кварцову ампулу, заповнюючи її на 2/3. Йодид стронцію перефасовують по 1000 г у ампули з пірексу, які потім запаюють.

Детальніше…