Технологія вирощування монокристалів йодиду літію, активованого європієм

Призначення. Технологія дає можливість отримувати монокристали LiI:Eu2+ для детектування повільних нейтронів. Монокристали використовуються у якості робочого елементу детекторів, що застосовуються на АЕС. Технологію розроблено з метою отримання монокристалів LiI:Eu2+(йодид літію, активованого європієм (Eu2+)), які використовуються для детектування повільних нейтронів.

Технічні характеристики. Технологія дозволяє отримати монокристали LiI:Eu2+ діаметром 12-15 мм і довжиною до 80 мм. Потужність однієї технологічної лінії – 50 монокристалів на рік.

Галузь застосування. Технологія неорганічних речовин, вирощування монокристалів.

Переваги. За рахунок використання у якості активуючої добавки оксиду європію (ІІІ) замість йодиду європію (ІІ) знижується собівартість продукту.

Техніко-економіний ефект. Технологія дозволяє одержувати монокристали детектора нейтронів – йодиду літію, активованого європієм – зі зниженою собівартістю. Використання детекторів для контролю за роботою АЕС сприяє покращенню екології довкілля.

Опис. Запаяну ампулу з йодидом літію відкривають у сухому боксі і пересипають LiI у кварцову ампулу, внутрішня поверхня якої вкрита вуглецем. До йодиду літію додають наважку оксиду європію (ІІІ), яка відповідає його концентрації 0,06 мас.%. На розкритий кінець кварцової ампули одягають гумову трубку, ампулу вакуумують і гумову трубку перетискають затискачем. Вирощування монокристалів проводять за методом Бріджмена у двозонній ростовій печі, температура на діафрагмі – 470 °С, швидкість опускання контейнера 1,5 мм/год. Після повної кристалізації розплаву в контейнері охолодження здійснюють автоматично при показниках близько 4 °С/год.

Детальніше…