Технологія використання 3d-моделі артеріовенозної сполуки для моделювання емболізації артеріовенозних сполук та мальформацій в умовах, максимально наближених до реальних

Призначення. Для покращення результатів навчання методам емболізації артеріовенозних сполук та мальформацій ендоваскулярних нейрохірургів, нейрорадіологів та судинних хірургів за допомогою використання 3D-моделі артеріовенозної сполуки в умовах, максимально наближених до реальних.

Технічні характеристики. Для використання технології необхідні: ангіограф, засоби для ендоваскулярних втручань на судинах: направляючий катетер, потококерований мікрокатетер, мікропровідники – 0.007”, засоби для емболізації, інтродюсер 6 French (F), J- провідники 0,35″, контрастна речовина, 3D-модель артеріовенозної сполуки.

Галузь застосування. Медицина, ендоваскулярна нейрорентгенохірургія, інтервенційна нейрорадіологія.

Переваги. Аналогів штучної об’ємної моделі артеріовенозної сполуки, надрукованої на 3D-принтері, яка повністю імітує артеріовенозну сполуку (АBС) або артеріовенозну мальформацію (АBМ) для моделювання ендоваскулярної емболізації АВМ в Україні та світі не існує.

Техніко-економічний ефект. Створена технологія передбачає багаторазове використання продукції. Навчання відбувається без присутності хворого. Дозволяє багаторазове використання дороговартісних витратних матеріалів для проведення емболізації при навчанні. Підвищує ефективність лікування. Дає можливість проводити відбір емболізуючих речовин для ендоваскулярного втручання АВМ на основі їх властивостей, дозволяє знизити дози опромінювання під час емболізації, оптимізувати передопераційне планування, зменшує ризик інтраопераційних ускладнень, а також профілактику гострих інсультів внаслідок розриву судинних вад, що знижує вартість лікування (27000 – 54000 грн. на кожного хворого).

Опис. Ендоваскулярна емболізація має очевидні переваги в лікуванні АBМ перед іншими методами, що веде до постійної розробки нових методів, інструментів, емболізуючих матеріалів. Усе це вимагає спеціалізованої підготовки та високого досвіду лікаря. Для вирішення проблеми навчання може бути використаний спосіб 3D АBМ тренажера з тактильним зворотним зв’язком. Така технологія (пристрій) може імітувати реальне робоче середовище, що полегшує підготовку та практичні навички.

Детальніше…