Призначення. Для виробництва художньої кераміки. Архітектурно-художню кераміку, виготовлену у вигляді художніх панно, фігурних блоків, поліциркулярних ніш з ліпним декором, балюстрад, балясин з капітелями, декоративних ваз, ліпнин, карнизів тощо широко використовують у будівництві нових будівель громадського та культового призначення, реконструкції старих будівель та у виконанні реставраційних робіт..
Галузь застосування. Архітектура, будівництво, культура і мистецтво.
Переваги. Традиційно, такі вироби виготовляють з високоалюмінатної дефіцитної, високовартісної, стратегічної сировини: вогнетривких високопластичних глин та вогнетривкого шамоту (опіснювача). Вони потребують високотемпературного випалу (понад 1220°С). Але вогнетривкість, головна властивість цих глин, в архітектурнохудожніх керамічних виробах не є принциповою, адже ці вироби експлуатуються в умовах -50 – +50°С. Тому технологія заміна вогнетривких шамотів і глин на шамоти виготовлені з низькоалюмінатних недефіцитних глин і глин вторинних родовищ (легкоплавкі глини, відвальні тощо) є необхідною та енерго- ресурсозберігаючою.
Опис. Керамічні вироби користуються великим попитом, насамперед завдяки тому, що вони екологічно чисті та довговічні. В зв’язку з ростом індивідуального будівництва збільшився попит на художньо-декоративні керамічні вироби великих розмірів архітектурно-будівельного та садово-паркового призначення. Це різноманітні скульптури, бюсти, декоративна об’ємно-просторова пластика для інтер’єрів та екстер’єрів, великогабаритні вазони для квітів та дерев, фонтани та інші керамічні вироби для ландшафтного дизайну, керамічні панно тощо, що створює неповторну рекреаційну зону, підкреслює особливості ландшафтного дизайну.