ТЕХНОЛОГІЯ РОЗРОБКИ МОРСЬКИХ ПОКЛАДІВ ПРИРОДНИХ ГАЗОВИХ ГІДРАТІВ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Розробка покладів газових гідратів передбачає виокремлення та вилучення безпосередньо газогідрату без витрати в загальному балансі енергії на його плавлення. Цільовим продуктом технології буде газовий гідрат, придатний до транспортування і зберігання.

ОПИС:

За попередніми оцінками загальні об’єми метану, накопичені в природних гідратах Світового океану, оцінюються від 3000 до 7000 трлн м3. Однак на сьогодні не існує ефективного з технологічної та економічної точок зору способу розробки покладів газових гідратів. Відомі методи передбачають використання традиційних засобів і рішень видобутку флюїду після дисоціації газогідрату в місці залягання. Однак дисоціація є ендотермічним процесом, а сам гідрат часто виконує функцію скелету осадової породи і крім того володіє рядом властивостей, які не сприяють застосуванню традиційних підходів до їх вилучення. Українські науковці розробили спосіб, що передбачає виокремлення та вилучення безпосередньо газогідрату без витрати в загальному балансі енергії на його плавлення, але здійснення низки фазових перетворень в процесі видобутку шляхом цілеспрямованого керування процесами на основі врахування фізичних властивостей і особливостей складної взаємодії компонентів пластової системи та засобів породоруйнування.

ПЕРЕВАГИ:

Пропонується технологія розробки покладів нетрадиційних вуглеводів. Впровадження технології дозволить значно збільшити видобувні запаси природного газу. Технологія на всіх етапах передбачає використання альтернативних джерел енергії (морської води, продуктивного пласта, сонця, енергії дисипативних процесів гідро руйнування).

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Нафтогазовидобувні компанії, які спеціалізуються на розробці морських родовищ вуглеводнів.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Необхідне доопрацювання.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Розроблена робоча документація.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

Спільне доведення до промислового рівня.

НОВИЗНА:

4 патенти України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.