Мікробна біотехнологія очищення стічних вод від концентрованих розчинних органічних сполук з отриманням «екологічно чистої» води

Опис: На сьогодні відсутні природоохоронні технології, що забезпечують очищення промислових стічних вод від концентрованих органічних сполук. Їх висока концентрація унеможливлює очищення за допомогою біологічних очисних споруд, внаслідок чого відбувається невпинне забруднення довкілля. Український інститут розробив мікробну біотехнологію, що дозволяє очищати промислові стічні води від розчинних органічних сполук надвисокої концентрації, використовуючи гранули мікробного препарату. У підсумку виходить екологічно чиста вода. Мікробна біотехнологія дозволяє з високою ефективністю зменшити вміст розчинних концентрованих органічних сполук з десятків та сотень тисяч до 20-50 мг/л. Її випробування на каналізаційних стоках української антарктичної станції “Академік Вернадський” показало, що концентрація розчинних сполук зменшилася з 10000-20000 мг/л до 50 мг/л. В основі технології –  метаболічна та просторова сукцесія мікробних угруповань. Властивості технології: руйнування органічних сполук у проточній установці; швидке анаеробне зброджування органічних сполук; окислення залишкових органічних сполук до кінцевої концентрації 20-50 мг/л. Розробка не має аналогів у світі – як за ефективністю, так і за вартістю. Галузі використання: харчова промисловість, пов’язана з утворенням концентрованих розчинних органічних сполук; екологічно-безпечне поводження з токсичними фільтратами мегаполісів; тваринництво.

Очікуваний результат інвестицій: Виготовлення установки і впровадження запропонованої біотехнології на стічних водах замовника, які підлягають очистці. Також можливий продаж «ноу-хау», закупка гранульованого мікробного препарату.

Вклад організації, що пропонує проєкт: Створена дослідно-промислова технологія; узгоджений дослідно-промисловий експлуатаційний регламент; біотехнологія пройшла дослідно-промислове випробування на стічних водах української Антарктичної станції  “Академік Вернадський”.

Очікувана сума інвестицій: Виготовлення установки та тестування технології на водах замовника обійдеться 200 тисяч доларів, орієнтовна вартість доробки – 100-200 тисяч доларів.

Детальніше…