Експертам

Експерти це – фізичні особи, які мають відповідну кваліфікацію, спеціальні знання і безпосередньо здійснюють наукову та науково-технічну експертизу.

Експерт наукової і науково-технічної експертизи має право: вільно викладати особисту думку з питань експертного аналізу, наукової і науково-технічної експертизи; брати участь у проведенні експертного аналізу і оцінці об’єктів на всіх стадіях наукової і науково-технічної експертизи; брати участь у проведенні експертизи або відмовитися від участі в ній.

Відповідно до ЗУ “Про наукову і науково-технічну експертизу” експерт зобов’язаний не допускати розголошення інформації, що міститься у матеріалах експертизи, якщо інше не передбачено договором, або дорученням на проведення експертизи.

Для проведення експертизи в якості експертів залучаються фахівці, які безпосередньо не заінтересовані в результатах експертизи.

Інститутом формується перелік провідних експертів, які можуть бути затребувані не лише для проведення експертизи в Україні, але й за кордоном.

В процесі обговорення технологічного процесу експертизи укладається трудова угода, по виконаню умов якої експерту сплачується грошова винагорода, розмір якої затверджений  наказом Міністерства соціальної політики України від 20.03.2017 №434.