Рейтинг стартап-компаній за 2019 р. (за версією 15 Національного конкурсу «Інноваційні підприємства 2019 року у Болгарії»

Ultraflex Corporation Ltd. – розробляє інноваційну систему індукційного нагріву, яка застосовується у всіх секторах, пов’язаних з термообробкою матеріалів – промислової, ювелірної, лабораторної, стоматологічної та медичної електроніки. Вона складається з окремих модулів, що дозволяють паралельно нагрівати різні матеріали по різних параметрах. Це також дозволяє додавати додаткові модулі, якщо потрібно більше потужності. Продається в США, Канаді, Туреччині та Індії.

Nycoms Ltd. – є творцем системи апаратних і програмних продуктів і послуг в області телемедицини; програма для онлайн-аудіо-відео консультації лікаря і пацієнта; портфель з бездротовими діагностичними пристроями з можливістю автоматичного зберігання, передачі та обміну даними, тощо. Система використовується в 30 лікарнях – в муніципалітетах, в районах Русе і Слівен, в районах «Пирогов», «Св. Анна» тощо.

ProViotic AD  – створює ліофілізований пробіотик на основі штаму Lactobacillus bulgaricus, виділеного з проліска і вирощеного в органічному овочевому соку, з бактерицидними властивостями проти збудника виразки Helicobacter pylori, альтернативою потрійній антибактеріальній терапії. Дослідження цього продукту проводилися в Гарвардському університеті, ISUL і Софійському університеті, а в дослідну групу також входить Нобелівський лауреат Беррі Маршалл.

ZenArt Ltd. – розробляє каталог реальних історичних, культурних і природних пам’яток у віртуальній реальності з використанням двомірних автентичних зображень і інтерпретує їх в тривимірні об’єкти. Також є інтерактивність. Перший реалізований проєкт – «Белоградчікскіе скелі» – користувачі можуть здійснити віртуальний тур, стріляти з гвинтівок епохи Відродження, дізнатися більше про багату історію місцевості через аудіодокументацію, тощо. Майбутні проєкти – «Олімп» і «Карибський басейн».

International Power Supply AD  – створює автономну гібридну систему електропостачання для управління відновлюваною електроенергією з відновлюваних джерел, першу в світі з модульним принципом, що застосовуються в електропостачанні. Дозволяє іншим працювати з пошкодженим модулем. Дозволяє зберігати надлишкову енергію в акумуляторних батареях для подальшого використання. Вона працює на 7 континентах, в більш ніж 60 країнах, на 1500 установках, в т. ч. в районах без доступу до мережі електропередачі або з ненадійною мережею.

Power Drone Ltd. – розробляє програмне забезпечення для автоматизованого аналізу даних технічного огляду ліній електропередач та іншої енергетичної інфраструктури на основі зображень з дронів. Використовуються алгоритми на основі штучного інтелекту, машинного навчання та автоматичного розпізнавання зображень. Основні області застосування: для регулярних перевірок, аварійних перевірок в разі аварії, а також для оцінки та картування інфраструктури.

ООО «Юбитрак»  – автоматизує процес збору даних про гру футболістів і команд, застосовуючи алгоритми комп’ютерного зору і машинного навчання до відеоматеріалів. Програмне забезпечення розпізнає об’єкти на полі, розділяє команди, ідентифікує кожного гравця і відстежує об’єкти до кінця матчу. Технологія також доступна для малих ліг. Компанія працює з дитячими та юнацькими командами «Левскі» і «Левскі-Раковський».

Leinplum EOOD  – створює платформу мобільного маркетингу для побудови довгострокових і ефективних відносин між маркетологами і користувачами мобільних пристроїв за допомогою персоналізованих кампаній в режимі реального часу. Він також вибудовує процеси для розвитку ІТ-талантів всередині і за межами компанії і має високий ступінь інноваційної організації і культури.

Решта фіналістів конкурсу

I Rice Mechanics 357 EAD  – творець роботизованої системи вертикалізації для людей з обмеженими можливостями, що дозволяє безпечно і надійно переміщатися в вертикальному положенні і збільшувати доступ до віддалених і високих об’єктів.

LAM’ON Ltd.  – розробляє плівку, яка здатна біологічно саморуйнуватися, для поліграфічної промисловості, яка не відрізняється від стандартних ламінатів по міцності і оптичними властивостями (гарантія не менше 10 років), але розкладається на 100% протягом 1 місяця за умов відповідного тепла, вологи і мікроорганізмів.

OfficeRnD Ltd. – розробляє програмне рішення для управління загальними робочими просторами, що дозволяє спільно використовувати, автоматизувати та інтегрувати свої найбільш важливі процеси (бронювання кімнат і офісів, взаємодія між ними, тощо), що використовується клієнтами в більш ніж 40 країнах і понад 100 000 індивідуальними користувачами.

Popals Ltd. – є творцем однойменної цифровий гри, що допомагає вчителю розвивати навички командної роботи та інші соціальні навички у своїх учнів на основі математичних задач і в контексті навколишнього середовища.

Fante Agro Ltd.  – розробляє косметичні композиції на основі екстракту шафрану і рожевого масла, виробляє інші косметичні продукти з екстрактом шафрану, вирощує крокуси і витягує з них шафран, а також пропонує розмноження цибулини крокусів іншим підприємцям.

ООО «Алгае Болгария» – розробляє першу в Болгарії промислову установку для вирощування мікроводоростей – систему фотобіореакторів, створює і виробляє інноваційні продукти на основі мікроводоростей, в т. ч. і свіжий спірулін.

LogSentinel Ltd. – розробляє рішення для зберігання безпечних контрольних журналів, пов’язаних з бізнес-діяльністю, в приватному (персоналізованому) ланцюжку блоків, що дозволяє відстежувати процеси і виявляти аномальну поведінку, а також безпечну базу даних, шифруючи кожен запис окремо, що особливо цінно для зберігання особистих даних і конфіденційної інформації.

Payhawk Ltd.  – створює програмне забезпечення, платіжні інструменти і сервіс для оптимізації управління витратами з інформацією про кожен платіж в режимі реального часу, алгоритм, який отримує дані з відсканованих / електронних платіжних документів, готує їх до бухгалтерського обліку, і власну платіжну карту для повної автоматизації витрат.

Scale Focus AD  – розробляє комплексну програму для залучення талантів в компанію і для розвитку талантів всередині і за її межами – відкриті академії для ІТ-навчання, внутрішній конкурс інноваційних ідей для маркетингу, підтримка проєктування робочих місць співробітниками та іншими особами.

Ankol EOOD  – створює систему для контролю тиску в шинах під час руху і на високій швидкості, в залежності від дорожнього покриття, метеорологічних умов і завантаження автомобіля, з можливістю установки на будь-який транспортний засіб.

OS Implants Ltd. – створює платформу для 3D-друку штучних кісток для виробництва анатомічних і хірургічних моделей для навчання студентів і випускників, а також персоналізовані імплантати для людей і тварин, розроблені з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Pro Drone Sys Ltd. – розробляє мультиспектральну аерокамеру для установки на безпілотний літальний апарат для аналізу ґрунту і вимірювання рослинності, для надання оцифрованих агрономічних рекомендацій і створення топографічних карт / карт вододілів.

Small Foot Ltd. – створює снігоступи для екстремальних умов, які можуть витримати найсуворіші зимові умови, щоб доставити людей на найвищі гірські вершини; підходить для крутих схилів і змішаної місцевості, з регульованою системою, що дозволяє ходити з фіксованою, піднятою або вільної ногою.