Технологічні парки Грузії

Стартап-екосистема Грузії тільки формується, проте в країні, особливо, в столиці – Тбілісі – є безліч майданчиків, де можна пропрацювати свій проєкт.

  • Платформа Spark – хаб для людей, у яких є бізнес-ідея, але немає доступу до ресурсів. Платформа надає простір для стартапів, допомагає стартаперам розрахувати ризики при розробці бізнес-плану, надає консультації фінансистів, маркетологів, аналітиків. Працює з такими бізнес-напрямками, як туризм, професійна та вища освіта, медичний бізнес, спорт, здоров’я, ІТ, інноваційні бізнес-ідеї, енергоефективні технології. Для участі у заході потрібно зареєструватися на сайті проєкту.
  • Програма акселерації і коворкінговий простір Startup Factory від Грузинського Університету. Майданчик відкритий 24/7, для стартапів доступна лабораторія електроніки та інженерії, Центр розробки мобільних додатків, а також стильно оформлений простір, на якому може розміститися до 40 осіб.
  • У Грузії функціонує кілька інкубаторів на базі університетів – у Вільному університеті, в Грузинському технічному університеті.
  • З 2009 року працює Batumi Business Incubator – проєкт програми розвитку ООН, який фінансується урядами Румунії, Фінляндії та Аджарської автономної республіки (Батумі – адміністративний центр республіки Аджарія, грузинської автономії). В рамках інкубаційної програми стартапи можуть отримати безкоштовну консультацію з міжнародної торгівлі, бухгалтерії, оподаткування, організації бізнесу в стартапі, фінансування visit, логістики.
  • Silicon Valley Tbilisi (на базі Business and Technology University) – перший приватний хай-тек-центр в Грузії, який об’єднує в собі університет, бізнес-інкубатор і акселератор, ІТ-академію, медіа-центр.
  • FasterCapital – міжнародний інкубатор і акселератор, в портфоліо якого – 20 дипломованих стартапів, 69 стартапів на інкубації і 285 стартапів на акселерації. Допомагає стартапам не тільки опрацювати свою бізнес-ідею, але і отримати фінансування, пропонує стартапам стати їх технічним співзасновником. На акселерації в FasterCapital знаходяться 3 стартапи з Грузії.
  • Startup Grind Tbilisi. Підрозділ найбільшої в світі незалежної стартап-спільноти, що об’єднує 2 000 000 підприємців. Глобальний спонсор організації – Google for startups. На майданчику Startup Grind Tbilisi відбуваються заходи, на яких успішні стартапи зі світовим рівнем діляться своїм досвідом; також Startup Grind – це можливість завести корисні контакти, знайти інвесторів і партнерів.

Джерело: startupjedi.vc