Спосіб керування активним фільтром та енергозберігаюча система електроживлення на його основі

Призначення. Для істотного заощаджувати електроенергію – в розмірі (1-2,5)% від електроенергії, що передається через мережу електроживлення.

Галузь застосування. Запропонована енергозберігаюча система електроживлення може бути використана в будь-яких галузях промисловості у всіх сферах господарювання.

Переваги. Запропонована енергозберігаюча система електроживлення перевершує всі відомі закордонні і вітчизняні аналоги у частині швидкодії і точності компенсації реактивної потужності та потужності спотворень, симетрування мережних фазних струмів, а також – скорочення мережних втрат потужності в мережах електроживлення при передачі електроенергії до різних (лінійних та нелінійних, симетричних та несиметричних) трифазних електроспоживачів, в тому числі – до існуючих електроприводів постійного та змінного струму.

Техніко-економічний ефект. Розроблені спосіб автоматичного керування активним фільтром (який дозволяє швидкодіюче і точно компенсувати реактивну потужність і потужність спотворень) та енергозберігаюча система електроживлення забезпечують близький до одиниці коефіцієнт потужності (для будь-яких навантажень), що дозволяє істотно (в залежності від навантаження) заощаджувати електроенергію – в розмірі (1-2,5)% від електроенергії, що передається через мережу електроживлення. Зазначене енергозбереження забезпечує економію при оплаті електроенергії в розмірі (1 – 2,2) коп. і більш на 1кВт•г активної та (0,9 – 1,5) коп. на 1 кВАр•г реактивної електроенергії.

Опис. Запропоновано релейно-векторний спосіб керування активним фільтром, на основі якого створена енергозберігаюча система електроживлення для трипровідної та чотирипровідної трифазних мереж живлення. Зазначена система електроживлення забезпечує: компенсацію реактивної потужності і потужності спотворень (що характеризується коефіцієнтом потужності мережі у динамічних режимах – більше 0,98, а в сталих режимах – більше 0,99); симметрування діючих значень мережних фазних струмів (з відмінністю між собою менше, ніж ±3%); зменшення практично до нуля струму в нейтральному проводі чотирипровідної мережі живлення; загальний коефіцієнт гармонійних спотворень мережних струмів менше, ніж 5%; зменшення втрат потужності – в (1,5-4) і більше раз.

Детальніше…