ПІДВИЩЕННЯ ДЕБІТУ МАЛОДЕБІТНИХ СВЕРДЛОВИН

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Інтенсифікація видобутку вуглеводнів із проблемних нафтових, газових і газоконденсатних свердловин, в яких унаслідок забруднення кольматантами привибійної зони пласта зменшився дебіт.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

Використовуються високоенергетичні горючо-окиснювальні суміші, тепловий ефект реакції яких досягає 15-20 МДж/кг, і гідрореагуючі речовини (ГРР) на основі натрію, алюмінію, літію і бору.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Нафтові, газові і газоконденсатні родовища.

ПЕРЕВАГИ:

Висока ефективність технології досягається за рахунок використання хімічно активного водню. На відміну від інших методів інтенсифікації видобутку вуглеводнів ця технологія є комплексною. В ній поєднано тепловий, кислотний і водневий впливи на пласт. Використання пропонованої технології дозволяє збільшити дебіт свердловин у 1,5—10 разів залежно від причин його зниження.

ОПИС:

Під час керованого багатостадійного термогазохімічного процесу у привибійній зоні свердловини утворюються активні гази, в першу чергу водень, та кислоти, які потрапляють у внутрішньопоровий простір. Завдяки цьому привибійна зона ефективно очищується від кольматантів і збільшується дебіт свердловини.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *