Технологія кріплення гірничих виробок з композитних матеріалів

Призначення. Створення нового кріплення із композитних матеріалів задля впровадження ресурсозберігаючих параметрів підтримки виробок, що веде до безаварійних умов ведення очисних робіт, спрощення технології видобутку вугілля, підвищенню продуктивності праці.

Технічні характеристики. Прискорення робіт з кріплення гірничих виробок на 30 %; завчасне виявлення проблемних ділянок виробок та зведення до мінімуму витрат на ремонтні роботи; інтенсифікація видобутку вугілля на 25 %; збільшення терміну експлуатації шахти.

Галузь застосування. Гірничодобувна.

Переваги. Технологія кріплення гірничих виробок з композитних матеріалів відрізняється тим більш рівномірним розподілом напруження між верхняком та стояками та зменшення напруження навколо контуру кріплення, за рахунок цього зменшується трудомісткість робіт, що виконуються з прискоренням часу технологічних робіт, а також безпеки праці гірників при полегшенні конструкції.

Техніко-економічний ефект. Застосування запропонованої технології забезпечує економію матеріальних ресурсів (зниження питомої ваги кріплення 1 п.м.), вивільнення 2-3 гірничих робітників на дільниці, що дозволить економити трудові ресурси. Умови підвищення безпеки праці дозволять отримати додатково 10 – 15 тис. грн на 1 п.м, при тому що кількість виробок тільки на одній вугільній шахті складає понад 100 км.

Опис. Суть технології базується на здійсненні процесу підтримки гірничих виробок при видобутку корисних копалин шляхом застосування нової технології кріплення із композитних матеріалів (вуглепластиків), що вирішує проблему стійкості гірничих виробок, економії матеріалів і трудових ресурсів та значне підвищення безпеки праці. Технологія шляхом застосування інноваційного кріплення із композитних матеріалів (вуглепластиків) незалежно від умов експлуатації вугільних родовищ забезпечує стійкість гірничих виробок при різноманітних аномаліях гірського тиску, навантаженні на механізоване кріплення лави та інтенсивності пластів. Технологія вирішує проблему стійкості гірничих виробок, економії матеріальних і трудових ресурсів та безпеки праці.

Детальніше…