До Марса за шість днів: в Україні створено унікальний космічний двигун

10 грудня 2019 року в Києві пройшла презентація не маючого ще аналогів двигуна для космічних польотів, що працює за допомогою вакууму, сонячної та ядерної енергії. Його назвали VRD. Він дозволить розганяти космічні апарати мало не з фантастичною швидкістю – 100 тисяч кілометрів на годину! З таким двигуном можна долетіти до Марса всього за шість днів, а розміри міжпланетного корабля будуть приблизно такими ж, як у маршрутки. У Дніпрі в космічному інкубаторі SPACE HUB, у вакуумній камері, успішно пройшли випробування кількох прототипів унікального вакуумного реактивного двигуна.

— Зізнатися, коли майже п’ять років тому його автор – інженер і винахідник Артем Адатов з Дніпра – прийшов до нас з ідеєю цього новаторського двигуна, ми не вірили, що його задум продуктивний, – розповів засновник SPACE HUB, відомий бізнесмен Максим Ткаченко. – Але все ж ми дали Адатову шанс реалізувати його проєкт. Експерименти показали, що вакуумний реактивний двигун – це не вигадки. Він дозволить зробити революцію в галузі космічних польотів. Адже кораблям з цими двигунами не потрібно брати з собою в політ запаси хімічного палива.

— До Марса корабель, оснащений VRD, долетить, використовуючи вакуум і енергію сонця, – каже куратор проекту VRDspace Володимир Астаненко. – Для польоту до більш далеких планет доведеться задіяти ядерну установку.

— Ми за свої кошти фінансуємо створення VRD, – продовжує Максим Ткаченко. – Гроші беремо з прибутків своїх стартапів. Приступаємо до другого етапу робіт за проектом VRDspace – створення космічного корабля, оснащеного нашим унікальним двигуном. Цей корабель буде призначений для експлуатації на орбіті Землі. На нього ми плануємо витратити 3,7 мільйона доларів.

— Ідея вакуумних двигунів обговорювалася в середовищі інженерів ще в 1980-і роки, – зауважив Володимир Астаненко. – Однак до неї ставилися як до екзотики. Тепер ми на практиці переконалися, що вона дуже навіть перспективна. Дозволю собі порівняти наш проект з космічним проектом Ілона Маска. Його колектив вчених та інженерів створив ракету з двигуном, який принципово не відрізняється від існуючих. Перевага ракети Маска в тому, що вона дешевше. Не більше. Наші майбутні космічні кораблі з вакуумними реактивними двигунами стануть принципово новим кроком у розвитку космонавтики.

Джерело: fakty.ua