СПОСІБ ОЦІНКИ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ І ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН НА ЛЮДИНУ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Спосіб створений для оцінювання впливу шкідливих чинників зовнішнього середовища (електромагнітного поля і хімічних речовин) на організм людини через оцінку їх дії на стан клітин організму.

ОПИС:

Суть методу полягає в реєстрації відгуку окремих клітин букального епітелію (епітелію щоки) людини, вилучених з організму, на дію шкідливих факторів середовища. Факторами середовища можуть бути як електромагнітні поля, так і хімічні чинники. На вплив шкідливих чинників клітина відповідає утворенням у ядрі клітини гранул гетерохроматину, які після зафарбовування орсеїном можна побачити у світловий мікроскоп та підрахувати. Після підрахунку кількості гранул гетерохроматину в 30-клітинних ядрах визначають середню величину показника та його статистичну похибку. Збільшення кількості гранул гетерохроматину в ядрі є кількісною характеристикою негативного впливу середовища на клітину, а отже, і на організм людини.

ПЕРЕВАГИ:

Реалізація способу нескладна і нетривала – аналіз однієї проби клітин (30 ядер) триває 15-20 хв. Відбір проб клітин можна здійснити у польових умовах з їх подальшим дослідженням у лабораторії.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Спосіб може бути використаний у біології, екології, електротерапії, магнітотерапії, біохімії, біофізиці для здійснення моніторингу та визначення дозування біологічного впливу електромагнітних полів на організм людини.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Необхідне доопрацювання.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Виготовлений дослідний зразок.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Продаж ліцензій.
    • Спільне доведення до промислового рівня.

НОВИЗНА:

2 патенти України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.