МУЛЬТИБІОСЕНСОРНИЙ ПРИЛАД НА ОСНОВІ МАСИВУ ІОН-ЧУТЛИВИХ ПОЛЬОВИХ ТРАНЗИСТОРОВ «ISFET-2»

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Український інститут розробив мультибіосенсорний прилад, призначений для визначення концентрацій токсичних речовин – пестицидів і важких металів у водних розчинах.

ОПИС:

Прилад відноситься до області екології і може бути використаний, зокрема, для експрес-аналізу стічних вод, в тому числі поблизу місць можливих забруднень, для оцінки наявності та визначення концентрацій іонів важких металів, карбаматних гербіцидів і фосфорорганічних пестицидів, а більш конкретно, до конструкції аналітичних систем для моніторингу токсичних речовин у водних розчинах. Області застосування приладу: екологічний моніторинг: визначення загальної токсичності розчинів і одночасне селективне визначення деяких токсичних речовин, таких як формальдегід, гіпохлорит, органофосфорні пестициди, карбаматні гербіциди, іони важких металів; контроль якості продуктів харчування: визначення природних шкідливих речовин (стероїдних глікоалкалоїдів) в продуктах харчування (овочах, фруктах); діагностика в медицині: експрес визначення основних метаболітів людини (глюкози, сечовини, креатиніну) в біологічних рідинах (кров, сироватка або плазма крові, сеча). Прилад містить п’ять чутливих елементів. Кожен чутливий елемент містить польовий транзистор, чутливий до показника pH середовища, з робочою мембраною і польовий транзистор, чутливий до показника pH, з контрольною мембраною. Робоча мембрана чутливого елемента містить один з ферментів, чутливих до токсичних речовин. В якості таких ферментів використовуються ацетилхолінестераза, бутерілхолінестераза, уреаза, глюкозооксидаза і мутаротаза-инвертаза-глюкозооксидаза. Контрольна мембрана містить альбумін сироватки крові бика. Виходи чутливих елементів датчика з’єднані з входами пристрою для потенціометричного аналізу.

ПЕРЕВАГИ:

У запропонованому мультибіосенсорі застосована матриця рН-чутливих польових транзисторів, є можливість застосування диференціального методу вимірювання та використання більшої кількості різних ферментних систем для селективної оцінки вмісту важких металів і пестицидів в досліджуваних зразках. Завдяки цьому прилад має більш високу в порівнянні з аналогами чутливість і селективність та дозволяє отримувати результати з більш високим ступенем достовірності.

ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ:

Число каналів: 12 (2×6). Робочий об’єм проточної системи: 200 мкл. Час однократного виміру: 0.1 сек. Діапазон робочих температур: 0-40 ° С. Час, необхідний для біохімічного аналізу: не більше 10 хв. Автоматична подача аналітов зі швидкостями: 5 мкл – 200 мл / хв. Послідовний інтерфейс: RS232. Програмне забезпечення: Win 9X, DOS. Живлення: 12В / 0.2А.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Виробники приладів і обладнання для аналітичних, біохімічних лабораторій, дослідницьких лабораторій, лабораторій якості в харчовій промисловості, закладів медицини.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Прилад в порівнянні з аналогами має більш високу чутливість і селективність і дає можливість проводити селективний кількісний аналіз токсичних речовин в реальних зразках.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Промисловий зразок, доступний для демонстрації.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Технічна кооперація.
    • Ліцензійна угода.
    • Виробнича угода.

НОВИЗНА:

1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.