ПРИСТРІЙ ДЛЯ ТЕСТУВАННЯ РЕСПІРАТОРНО-ОЛЬФАКТОРНИХ ПОРУШЕНЬ

Призначення: Проведення об’єктивного ольфактометричного дослідження на доказовому рівні. Діагностування порушення респіраторної функції. Контроль ефективності ринохірургічних втручань. Контроль інтенсивності реабілітації після COVID-19. Cпортивна медицина.

Опис: Вперше запропоновано об’єднати риноманометрію та ольфактометрію. До сьогоднішнього дня такого унікального збору не було на ринках медичних пристроїв. Саме таке поєднання дозволяє проводити комплексне тестування порушень, пов’язаних з диханням. Технологія «змінює та розширює» нюхову чутливість; немає необхідності покладатися цілком на суб’єктивні відповіді пацієнта про те, що він відчуває або не відчуває запах. Важливо застосовувати результати тестування при плануванні та прогнозуванні операцій. Запропоновано інструмент для оцінки правильності хірургічного втручання. Запроваджено критерій нюхової чутливості на основі зміни режиму носового дихання. Риноманометрія дає енергетичні характеристики носового дихання в момент відчуття запахів. Після ряду математичних перетворень виводиться певна цифра та за розробленою класифікацією визначається, до якого діапазону відноситься порушення (норма, слабка, середня дизосмія). Проводиться до/після операційні дослідження; відбувається порівняння характеристик; виноситься висновок щодо рівня успішності проведенного втручання.

Технічні характеристики: Існують різні методи і засоби для оцінки нюху, однак всі вони є суб’єктивними – вони зводяться до звичайної оцінки реакції на запах, що подається. За даними ВОЗ 75% захворювань верхніх дихальних шляхів забезпечується порушенням обміну в організмі. Однак пацієнти рідко звертаються до лікарів зі скаргами лише на порушення нюху. Якщо своєчасно не виявити і не пролікувати одноманітні порушення, викликані респіраторним патогенезом, це може сприяти хронічному захворюванню та повній атрофії нюхового аналізатора.

Переваги: Не існує аналогів вимірювання чутливості нюху на основі риноманометрії. Прилад покладається на вимірювані величини і математичні розрахунки, а не на відповіді пацієнта. Об’єктивно тестується як нюхові порушення, так і порушення дихання.

Орієнтована вартість розробки: 10 000 евро.

Стадія готовності розробки: Прототип приладу та розроблена технологія застосування. Отримано метрологічну сертифікацію на вимірювальний прилад.

Можливість передачі: Трансфер технологій. Створення спільних виробництв на території України чи за кордоном.

Новизна: 1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.