Комп’ютерна програма “Білизна”

Область дослідження – програмне забезпечення.

Призначення. Розробка належить до комп’ютерних програм і може бути використана для визначення білизни каоліну по зображенню.

Сфера застосування. Розроблена комп’ютерна програма може бути впроваджена на підприємствах по видобутку і збагаченню каоліну. Результати розробки планується реалізувати на ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство», ПАТ «Глуховецький гірничо-збагачувальний каоліновий комбінат» і ТОВ «Жежелівський каолін».

Опис. У основі алгоритму розробленої програми полягає метод визначення ступеня білизни зображення за допомогою системи кольорових координат RGB. Результатом є файл з розширенням csv з даними обробки зображень.  Вихідний код програми написаний на високорівневій мові програмування загального призначення Python. Програма розрахована на виконання на персональних комп’ютерах на базі операційної системи Windows XP або вище. Продукт повністю готовий до використання. Потрібне створення англомовного перекладу інтерфейсу при відповідному запиті. Дана комп’ютерна програма може бути впроваджена у промисловість.

Переваги: Перевагою нової комп’ютерної програми є можливість використання функції регресії, яка відображає залежність визначеної білизни за кольоровими координатами RGB і білизною, визначеною в лабораторних умовах. Програма в відповідності з обраною функцією регресії вносить поправку в визначену білизну за кольоровими координатами RGB. Запропонована програма точних аналогів не має і є надзвичайно простою.

Техніко-економічний ефект. Дана розробка дозволяє значно зменшити час на визначення білизни каоліну і не потребує складного дорого обладнання, що позитивно позначиться на економічних показниках гірничого підприємства.

Новизна. 1 свідоцтво України.

Стадія готовності. Готово до впровадження.

Пропозиції щодо співробітництва. Реалізація готової продукції.

Детальніше…