Область дослідження – оптика.
Призначення. Автоматичний поляриметр цілого поля зображення може бути використаний для вимірювання параметрів оптичної анізотропії прозорих недеполяризуючих просторово неоднорідних об’єктів та систем у формі матриці Джонса.
Сфера застосування. Оптико-фізичні вимірювання, а саме, неруйнівний контроль залишкових та технологічних напружень в оптичних елементах за розподілом різниці фаз і орієнтації оптичної індикатриси.
Технічна характеристика:
1) Допустима абсолютна похибка при вимірюванні орієнтації індикатриси (в залежності від значення різниці фаз):
~1 град (30-160 град);
~5 град (5-30 град і 160-175 град);
2) допустима абсолютна похибка при визначення різниці фаз (в залежності від значення різниці фаз):
~ 3 град (30-160 град);
~ 5 град (10-30 град і 160-170 град);
~ 10 град (5-10 град і 170-175 град);
3) споживана потужність, не більше ніж 100 Вт;
4) габаритні розміри 690x760x170мм.
Опис. Поляриметр зображення містить джерело випромінювання у вигляді газового лазера, розширювач пучка, поляризатор, досліджуваний зразок, аналізатор, двомірний фотоприймач, комп’ютер, поворотний пристрій регулятора інтенсивності випромінювання, лінійний поляризатор, чвертьхвильову пластинку, перемішувач когерентності.
Переваги: Застосована оригінальна поляриметрична методика дозволила реалізувати аналог нульового поляриметра для багатопроменевого випадку. Це дозволяє використовувати в якості фотоприймача серійну побутову ПЗЗ-камеру замість спеціальних ПЗЗ для наукових цілей, що значно знижує вартість поляриметра.
Новизна. 1 патент України.
Стадія готовності. Впроваджено у виробництво.
Пропозиції щодо співробітництва. Реалізація готової продукції.