Банк Adamant Capital запустив венчурну студію. Інвестують в стартапи від $ 200 000

Інвестиційний банк Adamant Capital оголосив про запуск венчурної студії HIFE. Обсяг фонду становить $ 5 млн. Про це AIN.UA розповіли представники студії.

Що таке HIFE

Венчурна студія HIFE є частиною банку Adamant Capital, який займається управлінням приватним капіталом. Фонд студії наповнюють інвестори Adamant – великий український агробізнес, гравці на ринку нерухомості.

«На первинному раунді інвестування студія таргетує категорію інвесторів, схильну до більшого ризику. Це бізнесмени, які стратегічно фінансують цільові для себе галузі »- коментують в HIFE.

На момент запуску HIFE, комітмент становить $ 5 млн на перший рік. Також є попередні домовленості про додаткові $ 5 млн, додають представники студії.

Команду HIFE представляють три партнера: 

  • Олена Велика – фінансист, керуючий партнер Adamant Capital;
  • Андрій Зупко – IT-підприємець, СЕО Talan.Tech;
  • Гліб Буряк – вчений-економіст, доцент Українсько-американського університету «Конкордія».

В кого будуть інвестувати

Як відзначають в HIFE, для інвестування розглядаються стартапи від $ 200 000 до 500 000 на перших раундах фінансування з можливістю додаткового участі в майбутньому. Фокус на проєктах в галузі агробізнесу, медицини, фінтех, освіти і цифрової трансформації. При цьому в HIFE готові розглядати й інші галузі.

«Головним критерієм для нас залишається синергія, всі наші стартапи повинні розвиватися в єдиній екосистемі, підтримувати розвиток один одного і користуватися можливостями, які і студія, і наші проєкти готові надати».

Як відбирають проєкти для фінансування

  • У HIFE самостійно займаються пошуком стартапів для фінансування. Для цього команда студії моніторить появу і розвиток проєктів через професійне середовище, новини і заходи – хакатони, результати Українського Фонду Стартапів, роботу українських акселераторів.
  • Якщо автор ідеї хоче звернутися в студію безпосередньо, йому необхідно відправити лист на електронну пошту glib@hife.vc.

«Ми оцінюємо команду проєкту – хто ці люди, з якими ми будемо працювати, ідею і її майбутню перспективу – де буде ринок через 5 років, які конкуренти вже є, чиї проблеми стартап збирається вирішувати. Так само, традиційно, оцінюємо продукт – добре якщо вже є прототип, операційний план і фінансовий план проєкту».

HIFE планує увійти в перші 10 стартапів в найближчі два роки. Далі студія планує залучати додаткові інвестиції для розвитку існуючих підприємств і входу в нові проєкти. Перший екзит також очікуються протягом двох років.

Що ще отримує стартап

При необхідності, команда HIFE надає стартапу підтримку у формуванні та розвитку команди, продукту і стратегії. Крім того, стимулює потрапляння на ринок і укладання вдалих партнерств на всіх етапах.

«Одним командам може не вистачати технічної експертизи, інші ніколи не працювали з маркетингом, треті прийдуть без досвіду розвитку і адміністрування бізнесу, ми здатні вирішити ці проблеми і спільно сформувати стратегію розвитку компанії». 

ain.ua