Обґрунтування та розробка інноваційних технологічних рішень для зменшення негативного впливу глобальних змін клімату на продуктивність сільськогосподарських культур

Реєстраційний номер НДДКР в УкрІНТЕІ: 0121U114743

Якому пріоритетному напряму науки і техніки відповідає: раціональне природокористування

Дослідження: прикладне

Джерело фінансування: державний бюджет; загальний фонд державного бюджету

Обсяг фінансування: більше 1000 тис. грн. (1444,5 тис. грн)

Рік початку дослідження: 2021 р.

Загальний термін виконання дослідження (за планом): 2021-2025 рр.

Перспектива подальшого виконання у 2022-2023 роках: буде продовжено як прикладне

Рівень дослідження: немає аналогів в Україні

Наявність патенту: 1 патент України.

Додаткові дії, що потребує подальше дослідження: сучасного наукового обладнання; державної підтримки

Участь установи в діючих регіональних цільових та комплексних Програмах:

Стратегія розвитку Миколаївської області на період до 2027 року.

  1. Стійке економічне зростання багатогалузевої економіки. 1.1. Створення нових та модернізація існуючих підприємств реального сектору економіки, розвиток інфраструктури області. 1.1.3. Розвиток сільськогосподарського виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Коротка характеристика, позитивні якості, подальша перспектива застосування.

За результатами наукових досліджень надано пропозиції сільгоспвиробникам півдня України, які займаються вирощуванням пшениці, ячменю та ріпаку озимих форм висівати сорти пшениці озимої Овідій та Мудрість одеська, ячменю озимого Достойний, Снігова королева, перед сівбою насіння пшениці та ячменю озимих обробляти сумісно біопрепаратами Азотофіт та Фітоцид, що забезпечить кращі умови для росту та розвитку рослин в осінній період. Для покращення умов мінералізації післяжнивних решток пшениці озимої застосовувати «Екостерн Класичний» в дозі 1 л/га та проводити обробіток ґрунту на глибину 35 см, що призводить до оптимізації поживного режиму ґрунту. Висівати гібриди ріпаку озимого: ПТ-264, Темпо. Використовувати глибокорозпушувач та каток кільчасто-шпоровий гідрофікований ККШ-6Г для кращого обробітку ґрунту, застосування деструктору стерні та біологічних препаратів для передпосівної обробки, що у сукупній дії дозволить зменшити негативний вплив кліматичних змін. На основі аеродинамічного моніторингу посівів квадрокоптером на предмет пошкодження мишоподібними гризунами для виявлення кількості їх колонії та місце розташування на ділянках поля. Ефективність рекомендованих заходів підтверджується листами підтримки господарств, у яких були впроваджені наукові розробки: ПСП «Аскер» № 1960 від 16.12.2021 р. та ДПДГ «Реконструкція» № 1976 від 22.12.2021 р.

Детальніше…