Метод гальмування розвитку променевих опіків шкіри аутотрансплантацією фібробластами

Призначення. Для гальмування розвитку і алгоритму подальшого лікування локального рентгенівського опіку 3-го ступеня об’ємною трансплантацією аутофібробластів 

Галузь застосування. Медицина. Онкологічні відділення, центри, лікарні.

Переваги. На рівні кращих світових аналогів. Показано, що при такому алгоритмі лікування загальна площа променевого опіку зменшується на 33%, площа променевої виразки – на 90% і значно гальмується деструкція сполучнотканинного матриксу у зоні опіку – кількість деградованого колагену зменшується на 57%, нативного колагену підвищується на 26%, глікозаміногліканів – в 1.5 рази.

Опис. На моделі морських свинок було розроблено новий метод гальмування розвитку і алгоритму подальшого лікування локального рентгенівського опіку 3-го ступеня об’ємною трансплантацією аутофібробластів й отримано наступні результати: 1. показано, що максимальними життєздатністю і метаболізмом, необхідними для гальмування розвитку опіку, є фібробласти шкіри 4-го пасажу, які культивували за стандартним протоколом, і які можна зберігати в рідкому азоті в середовищі з 70% ДМЕМ, 20% фетальної сироватки та 10% ДМСО протягом тривалого часу без втрати ними метаболічної активності; 2. доведено, що найбільш оптимальним для гальмування локальної поразки є глибоке введення (на глибину 1 мм) у зону опромінення під кутом 450 до її центру 6 підшкірних ін’єкцій. Кожна ін’єкція має об’єм 100 мкл і містить суспензію з (200-210) × 103 аутофібробластов з вмістом живих клітин 80-85%; 3. виявлено, що найбільш оптимальним для гальмування локальної поразки є введення аутофібробластів через 1 годину, а потім кожні 24 години після опромінення протягом 21 діб. 

Детальніше