Призначення. Для використана у сучасних методах визначення активності біологічно активних речовин (БАР), зокрема, гормонів і вітамінів, що регулюють розвиток комах і використовуються у бджільництві та шовківництві, а у неоптимальних концентраціях діють як інсектициди і застосовуються у боротьбі з комахами-шкідниками та ектопаразитами тварин..
Галузь застосування. Ентомологія.
Переваги. Спосіб визначення активності біологічно активної речовини (БАР) вдосконалює спосіб визначення активності БАР завдяки спрощенню (у порівнянні з найближчим аналогом) його виконання та підвищенню достовірності результату, зокрема, використовуючи у якості індикаторного організму класичного об’єкту генетичних досліджень Drosophila melanogaster.
Опис. Спосіб визначення активності біологічно активної речовини (БАР), що передбачає дослідження впливу БАР на ріст соматичних клітин Drosophila melanogaster Meig., який відрізняється тим, що спочатку готують живильне середовище з додаванням БАР із заданою (дослід) та нульовою (контроль) концентраціями, потім на приготованому живильному середовищі вирощують личинок дрозофіли і наприкінці 3-ї стадії розвитку у личинок виділяють слинні залози, з яких готують давлені ацетоорсеїнові препарати політенних хромосом, після чого на цих препаратах визначають відсотковий розподіл ядер з різним ступенем політенії хромосом (СПХ), що розрізняють за шириною хромосом ті інтенсивністю забарвлення ацетоорсеїном, після чого розраховують середні значення СПХ і за різницею між середніми значеннями СПХ у досліді та контролі судять про активність БАР..