ГЛИБИНА ОБРОБКА РОЗПЛАВУ ГАЗОРЕАГЕНТНИМИ СУМІШАМИ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Український інститут розробив пристрій і технологію глибинної обробки розплавів газореагентними сумішами для рафінування, модифікування і легування рідкого металу в ковшах, міксерах або плавильних агрегатах.

ОПИС:

Обробку розплавів здійснюють інертними і активними газами або їх сумішшю. Порошкові матеріали подають в поглиблений високотемпературний струмінь живильником твердих частинок, кускові – за допомогою спеціальних дозуючих реагентів. Витрата газу при цьому становить 0,3-0,6 куб.м, електроенергії – 10-15 кВт / год на тонну обробленого металу. Як концентроване джерело тепла використовують лазер, яким нагрівають газореагентні суміші в реакційній камері. Розроблена технологія забезпечує ефективне рафінування алюмінієвих і мідних сплавів від водню і неметалічних включень, внаслідок чого підвищується якість литих виробів: подрібнюється структура сплавів, механічні властивості і пластичні характеристики металу знаходяться на рівні вакуумного. Технологія дозволяє: максимально використовувати тепло, яке підводиться в глибинні шари розплаву з плазмою; знизити перегрів металу в плавильних агрегатах; зменшити в металі вміст газів, неметалевих включень і шкідливих домішок; усереднити температуру і хімічний склад розплаву; підвищити ступінь засвоєння рафінуючих реагентів і зменшити витрату за рахунок введення в розплав домішок у високореакційному стані.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

Дослідження якості металу показало, що після обробки чавуну за допомогою запропонованої технології і пристрою вміст сірки в ньому зменшується з 0,085 до 0,0075%.

ПЕРЕВАГИ:

На відміну від аналогів, запропонована технологія дозволяє отримати новий технічний ефект, виражений в підвищенні ефективності процесів рафінування (модифікації) сплавів при економних витратах реагентів на обробку. Технологія сприяє підвищенню ефективності процесів рафінування та модифікування, збільшення до 90% ККД плазмового нагріву розплаву.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Металургійна промисловість. Ливарне виробництво кольорових і чорних металів.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Розробка дозволяє отримати новий технічний ефект, виражений в підвищенні ефективності процесів рафінування сплавів і підвищенні твердості та експлуатаційних властивостей литих виробів.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Демонстраційний зразок.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Технічна кооперація.
    • Ліцензійна угода.
    • Комерційна угода з технічним сприянням.

НОВИЗНА:

1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *