ЗАСОБИ ДЛЯ ЗУПИНКИ КРОВОТЕЧІ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Розробка може бути застосована для зупинки кровотечі із судин різного діаметра як при пораненнях у військовий час чи надзвичайних ситуаціях, так і під час планових оперативних втручань.

ОПИС:

Суть розробки полягає у формуванні багатошарової марлевої пов’язки, яка містить у своєму складі активну речовину – хітозан. Його застосовують у формі гелю з концентрацією діючої речовини від 0,5 % до 5 % і молекулярною масою від 100 до 900 кДа. Багатошарову пов’язку формують товщиною від 0,5 до 5 см, здійснюючи нанесення гелю хітозану на основу, зокрема марлю, целюлозу, колаген з наступним її висушуванням, або із використанням золь-гель методу, стимульованого заморожуванням (freeze-gelation). Після додавання тиску на багатошарову пов’язку при її притисканні до рани упродовж щонайменше п’яти хвилин здійснюють її фіксацію, проводячи туге бинтування нею, або продовжують постійне притискання багатошарової пов’язки до повної зупинки кровотечі. Включення хітозану в різних співвідношеннях і формах дає змогу значно збільшити ефективність зупинки артеріальної кровотечі з великих судин (стегнової та плечової артерій) порівняно з традиційними засобами медичного призначення, які зареєстровані в Україні. Додатково розроблений засіб має антибактеріальну дію, що дає можливість зменшити частоту гнійних інфекційних ускладнень.

ПЕРЕВАГИ:

Використання хітозанової пов’язки дає змогу зменшити час зупинки масивної кровотечі у 2 рази. Об’єм крововтрати при застосуванні ліофілізованої губки зменшується у 2,9 раз, пов’язки з хітозаном – у 10 разів. Інші переваги: простота виробництва, низька вартість компонентів, зручність у використанні, відсутність аналогів в Україні.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Хірургія, травматологія, акушерство, гінекологія.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Готово до впровадження.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Опробовано в режимі дослідної експлуатації.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Продаж ліцензій.
    • Спільне доведення до промислового рівня.

НОВИЗНА:

1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.