ІННОВАЦІЙНА СХЕМА КОНТРОЛЮ МІКРОБІОЛОГІЧНОГО ЗАБРУДНЕННЯ ТА БІОСТІЙКОСТІ АВІАЦІЙНИХ ПАЛИВ І МАТЕРІАЛІВ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Чистота палива залежить від наявності механічних домішок, вологи і мікробіологічної фази. В основу розробленого колориметричного методу виявлення мікробіологічної фази покладено те, що в результаті життєдіяльності мікроорганізмів-нафтодеструкторів у паливах накопичуються сполуки, які містять первинну та вторинну аміногрупи, амінокислоти, аміни, ферменти тощо. Клітини мікроорганізмів мають у своєму складі білкові частини, до яких входять названі вище сполуки. Як індикатор на аміногрупи й амінокислоти вибрано нінгідрин. Під час взаємодії нінгідрину зі сполуками, що містять вказані аміногрупи, паливо набуває синьо-фіолетового забарвлення. Інтенсивність забарвлення свідчить про масштаб біоураження палива.

ПЕРЕВАГИ:

Порівняно з відомими методами виявлення мікробіологічного ураження палив розроблений колориметричний метод дає змогу оперативніше виявити наявність або відсутність мікробіологічного забруднення в умовах роботи аеродрому.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Метод може бути впроваджений у діяльність служб аеропортів, випробувальних лабораторій, на заводах нафтопродуктозабезпечення, на нафтобазах.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Готово до впровадження.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Перевірено у лабораторних умовах.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Продаж ліцензій.
    • Спільне доведення до промислового рівня.

НОВИЗНА:

1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *