СИСТЕМА ОХОЛОДЖЕННЯ ПРОДУКТУ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ СХЕМІ ХІМІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Розробка призначена для охолодження продукту при формуванні гранул під час виробництва гранульованих мінеральних добрив, що забезпечує значне поліпшення їх якості.

ОПИС:

Технологічні збої виробництва гранульованих мінеральних добрив найчастіше відбуваються внаслідок неналежного охолодження продукту при формуванні гранул. Ситуація ускладнюється тим, що об’єктивно в сьогоднішніх умовах температура зовнішнього повітря частіше перевищує проектну-розрахункову, ніж їй дорівнює. Крім того, відносна вологість повітря іноді сягає значень 60…70%, початковий потік рідкої флегми продукту має температуру 100…120°С. На виході з башти грануляції після апаратів киплячого шару температура продукту може досягати 30…35°С, а вміст вологи в продукті 15…20%. Це призводить до “злипання” гранул при зберіганні і фактично до втрати і товарного вигляду, і продукту, а в кінцевому підсумку до непередбачених додаткових витрат первинної сировини – азотної кислоти і аміаку. Попереднє охолодження продукту забезпечить його стійкість при зберіганні, зменшення втрат. Українська академія розробила технологію кондиціонування гранульованих мінеральних добрив, що передбачає одночасне охолодження гранул і їх сушіння, при цьому охолодження і сушіння гранул здійснюють у потоці повітря, попередньо охолодженого до 13…15 °C. Попереднє охолодження повітря здійснюють здросельованим до температури 0…8 °C аміаком, який після цього направляють на здійснення технологічного процесу виробництва гранульованих мінеральних добрив. Система кондиціонування гранульованих мінеральних добрив містить апарат обробки повітря, відцентрові вентилятор та насос, абсорбційну бромисто-літієву холодильну машину, теплофікаційний теплообмінник.

ТЕХНІЧНі ХАРАКТЕРИСТИКИ:

  • температура продукту (гранульованих мінеральних добрив) – 28-30 °С;
  • продуктивність по повітрю, що охолоджується, – 4х55000 м3/год;
  • зменшення втрати продукту – 50%;
  • тип холодоагенту – рідкий аміак (Т=268 К; Р=0,5 МПа (абс.);
  • витрати холодоагенту – 5,0…5,5 т/год;
  • холодовидатність установки – 3126 кВт;
  • продуктивність по охолодженому продукту – 1500 т /добу;
  • габарити (апарат обробки повітря) – 4,2х4,0х2,8 м.

ПЕРЕВАГИ:

Вітчизняні науковці розробили удосконалений спосіб кондиціонування гранульованих мінеральних добрив і систему для його здійснення шляхом використання для охолодження зовнішнього повітря попередньо охолодженого холодоносія, та введення нових конструктивних вузлів, що дає змогу їх застосовувати при будь-яких умовах, тобто забезпечує універсальність, та підвищення екологічної безпеки та якості виробництва гранульованих мінеральних добрив.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Хімічне виробництво, зокрема гранульованих мінеральних добрив, у тому числі, аміачної селітри.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Готово до впровадження.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Виготовлений дослідний зразок.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

  • Продаж ліцензій.
  • Спільне доведення до промислового рівня.

НОВИЗНА:

4 патенти України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *