НАНОМАТЕРІАЛИ ДЛЯ АКТИВНОГО ВПЛИВУ НА ПЕРЕОХОЛОДЖЕНІ ХМАРИ І ТУМАНИ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Групою вчених створений спосіб отримання високодисперсних аерозолів на основі високодисперсного нанорозмірного кремнезему для активного впливу на хмари і тумани з метою їх розсіювання, отримання додаткових опадів в посушливих районах, запобігання граду, а також регулювання кліматичних умов над значними територіями.

ОПИС:

Проблема активного впливу на хмари і тумани з метою їх розсіювання, отримання додаткових опадів в посушливих районах, запобігання граду, а також регулювання кліматичних умов над значними територіями є актуальною. Серед використовуваних кригоутворючих реагентів найбільш ефективним вважається йодисте срібло. Однак, висока вартість і дефіцитність AgI істотно обмежує масштаби його застосування. Тому пошуки нових речовин, здатних повністю або частково замінити йодисте срібло в якості кригоутворючих реагентів, інтенсивно тривають в усьому світі. Відомий цілий ряд з’єднань з досить високими граничними температурами кригоутвореннями і питомими виходами крижаних кристалів (число крижаних кристалів на 1 грам препарату), проте з різних причин вони в практиці активних впливів не використовуються. Наприклад, іодістий свинець заборонено використовувати з екологічних міркувань, сірчиста мідь не використовується через труднощі отримання високодисперсного аерозолю, ефективні органічні реагенти, такі як метальдегід, флороглюцин також широко не використовуються внаслідок труднощів диспергірування. Завдання роботи полягає в створенні нових кригоутворюючих реагентів, які мають високу активність, для яких було б можливо отримати досить простими способами високодисперсні аерозолі, що значно здешевило б вартість досвідчених і виробничих робіт по штучному впливу і створило б сприятливі умови для їх подальшого розвитку. На відміну від традиційних способів отримання таких аерозолів, заснованих на спалюванні активних речовин, автори цієї роботи пропонують в якості носія використовувати вже готовий аерозоль – високодисперсний нанорозмірний кремнезем. За розробленою оригінальною технологією на поверхню нанокремнезема наноситься моношар або формуються кластери неорганічних солей або органічних сполук, що володіють кригоутворюючою активністю. Отримані модифіковані нанокремнеземи здатні виступати в якості центрів кригоутворення з високою ефективністю.

ПЕРЕВАГИ:

Вихід центрів кристалізації для AgI становить приблизно 1 013 г-1. Високодисперсний нанорозмірний кремнезем з питомою поверхнею 300 м2 / г складається з сферичних первинних частинок розміром приблизно 10 нм. В 1 г нанокремнезема міститься приблизно 1018 таких частинок. Якщо на поверхні частинок створити монослойне покриття або нанокластери з активної речовини, то теоретично можна очікувати вихід крижаних часток 1018 р-1, що значно перевершує наявні в даний час кригоутворюючі реагенти. На практиці це значення буде, природно, нижче, оскільки наночастинки можуть агрегувати. Розроблено технологію регульованого нанесення неорганічних солей і органічних сполук на поверхню нанокремнезема.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Розроблені реагенти будуть застосовуватися в аеропортах, виноградарських сільськогосподарських підприємствах, в сільському господарстві для штучного збільшення опадів.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Отримані модифіковані нанокремнеземи здатні виступати в якості центрів кригоутворення з високою ефективністю.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

НДР, лабораторні випробування.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Технічна кооперація.
    • Виробнича угода.
    • Комерційна угода з технічним сприянням.

НОВИЗНА:

1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *