Суперміцна прозора броня

Область дослідження – військова справа.

Призначення. Український інститут розробив і створив суперміцну прозору броню на заміну традиційним каленим вікнам. Вона дозволить підвищити клас захисту українських військових машин та при цьому зробить їх легшими. Прозора броня витримує постріли бронебійними кулями і навіть кулями з карбіду кремнію.

Сфера застосування. На підприємствах обронної промисловості, зокрема, для оснащення вітчизняних серійних бронетранспортерів, а також нових машин типу «Дозор-Б». На мирній території прозорою бронею можна оснащувати машини для перевезення цінностей, використовуючи її у якості вікон і бронедверей.

Опис. В основі розробленої броні – штучно вирощений сапфір, який в цьому випадку є унікальним матеріалом. Він твердіший за зміцнене скло, і коли куля стикається із сапфіром, вона втрачає свою швидкість, сплющується і руйнується. А останній внутрішній шар броні з монолітного пластику запобігає поширенню осколків у кабіні машини. Таким чином екіпаж залишається неушкодженим. Розробка українських науковців має стати відповіддю на сучасні зразки озброєнь. Так, наприклад, у Швеції зараз розробляють кулі з надтвердими наконечниками, які пробивають прозору броню з відстані в 2 км. Запропонований винахід витримує попадання такого снаряду. На виготовлення одного квадратного метра сапфіру – саме стільки потрібно для оснащення одного БТР – потрібно два тижні. Вартість такого «квадрату» становить близько $4000.

Переваги. Бронескло для військової техніки з додаванням сапфіру уп’ятеро твердіше за зміцнене скло. Окрім того, воно буде легшим за традиційне: квадратний метр останнього важить близько 400 кг, тоді як броня із сапфіром – лише 150 кг. Такий склопакет також тонший, що особливо важливо для легкої бронетехніки з великими оглядовими вікнами.

Стадія готовності. Готове до впровадження.

Пропозиції щодо співробітництва. Спільне доведення до промислового рівня. Спільне виробництво, продаж, експлуатація. Продаж патентів.

Детальніше…