Система прослуховування місцевості «ТРЕМБІТА М»

Область дослідження – військова справа.

Призначення. Українські вчені створили унікальний звуковізор «Трембіта М», який може замінити дорогі тепловізори та прилади нічного бачення.

Сфера застосування. Організація наземної оборони.

Опис. У апараті використані нові композитні матеріали, які мають унікальні акустичні властивості. Випробування показали, що апарат зі ста метрів вловлює звук падіння сірника на землю або траву. Солдат приєднує до приладу навушники і контролює місцевість у радіусі декількох кілометрів. Ще можна підключити “Трембіту” за допомогою кабелю до ноутбука. Тоді спеціальна програма визначає, через що, де саме і на якій відстані виник той чи інший звук. У комплекс входить спеціальна платформа-турель, на якій встановлений автомат Калашникова. При підключенні до ноутбука задається режим, при якому система дає команду відкрити вогонь, якщо противник наближається до позицій. Якщо, наприклад, до українських позицій через ліс підбирається розвідувально-диверсійна група противника, то варто кому-небудь з її членів, що знаходяться в кілометрі, пересмикнути затвор автомата, як система чітко це визначить. На відкритій місцевості вона почує, як клацнув затвор, з ще більшої відстані. Система успішно пройшла випробування під час бойових дій на Донеччині. Зокрема, з її допомогою вдалося виявити і знищити мінометний розрахунок противника, який пересувався по лісопосадці у двох кілометрах від позицій українських військових. “Трембіта” важить близько 1,5 кг. Для її перенесення передбачений ремінь, а штирі дозволяють надійно закріпити апарат на землі.

Переваги. Апарат коштує близько 20 доларів, тоді як ціна тепловізорів та приладів нічного бачення, які використовуються в подібних цілях, обчислюється тисячами доларів.

Стадія готовності. Впроваджено у виробництво.

Пропозиція щодо співробітництва. Реалізація готової продукції. Спільне доведення до промислового рівня. Спільне виробництво, продаж, експлуатація. Продаж патентів.

Детальніше…