Протиопікові гідрогелеві пов’язки

Область дослідження – медицина.

Призначення – для герметизації, дезінфекції і загоєння ран, підтримуючи навколо неї вологе середовище.

Сфера застосування. Лікування ран і опіків.

Опис. Пропоновані протиопікові пов’язки створені на основі гідрогелів, “зшитих” за допомогою радіаційного випромінювання. Суть методу “зшивання” полягає у створенні тривимірної сітки з молекул полімерів у водному розчині – під дією електронів, розігнаних до швидкості світла. Матеріал пов’язки є еластичною плівкою товщиною 3-5 мм із желеподібного стерильного і біологічно сумісного з тканинами матеріалу, на 80-90% складається з рідини. По суті, це полімерна губка з розміром комірок менше 1 мкм. Вона утримує воду, але не пропускає бактерії. Тип бажаного партнера – приватні інвестори для створення підприємства з виробництва пов’язок на базі Інституту-розробника.

Переваги:

  1. Дають миттєвий ефект знеболення – вода, з якої на 90-95% складається гідрогель, одразу охолоджує рану і спиняє процес руйнування тканин.
  2. Цілком стерильні.
  3. Очищують рану, вбираючи з неї різні виділення.
  4. Антисептична функція: склад розчину передбачає можливість додавання різноманітних лікарських препаратів – як у вміст гідрогелю, так і на зовнішню поверхню вже накладеної пов’язки.
  5. Пропускають крізь себе воду, отже якщо пов’язку поливати рідкими ліками, знеболювальними, кровоспинними, антисептичними та іншими, то вони безперешкодно продифундують на рану або опік.
  6. Захисна функція: мікроби на уражене місце потрапити не зможуть, оскільки їхні розміри є більшими за розміри комірок сітки матеріалу.
  7. Не прилипають до рани, що робить процес зняття пов’язки нетравматичним і цілком безболісним.
  8. Прозорі, що дає змогу контролювати стан рани, не зазираючи щоразу під пов’язку.
  9. Практично герметичні, а отже, можуть стати у пригоді також при попередженні загрози відкритого пневмотораксу.
  10. Безпечні, біосумісні та біологічно інертні.

Техніко-економічний ефект. Подібні пов’язки вже рекомендовані для застосування у військах НАТО, але в Україні досі не вироблялися. Розроблений продукт ні в чому не поступається іноземним аналогам, але коштуватиме в 2-3 рази дешевше, ніж продукція Kik-Gel і Paul Hartman.

Новизна. 1 свідоцтво України. 1 ноу-хау України.

Стадія готовності. Перевірено у лабораторних умовах.

Пропозиції щодо співробітництва. Створення спільного підприємства.

Детальніше…