Зонування українського сектору Азово-Чорноморських екосистем за категоріями екологічних статус класів Морської стратегії (MSFD,2008/56/EC) в сучасних природно-господарських умовах регіону

Якому пріоритетному напряму науки і техніки відповідає: раціональне природокористування

Дослідження: суто фундаментальне.

Перспектива подальшого виконання: буде продовжено як фундаментальне;

Рівень дослідження: немає аналогів в Україні.

Наявність патенту: немає.

Яких додаткових дій потребує подальше  дослідження: В процесі проведення експедиційних досліджень та обробки накопиченого наукового матеріалу будуть Пропозиції щодо вдосконалення та гармонізації національної системи моніторингу та екологічного менеджменту морських екосистем до європейських стандартів.

Коротка характеристика, позитивні якості, подальша перспектива застосування.

Роботи з підготовки науково-методологічної основи нормативного документу для проведення державного моніторингу морських вод Україні виконані з урахуванням європейських стандартів , які викладені в у Водній Директиві та у Морський стратегії. На основі національних наробок розроблені інструменти оцінки в національних субрегіонах України, які відрізняються рівнем первинно продукційного процесу. Результати досліджень є не тільки науковою фундаментальною розробкою, а також мають велике практичне значення для подальшого налагодження державного морського моніторингу за стандартами Морської Стратегії ЕС та виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері стандартів навколишнього природного середовища.

Досягнуті результати дозволяють на основі багаторічної національної бази данних стану автотрофної ланки Азово-Чорноморського узберіжжя, відокремити національні ділянки, в межах яких можливо відслідковувати «Добрий» чи «Недобрий» екологічній стан морського середовища для прийняття оперативних рішень, щодо проблемних ділянок у наслідок антропогенних чи кліматичних тисків. Можливість формалізації наукової інформації до рівня сприйняття осіб, які приймають рішення (5 категорій у відповідній кольоровій формі) дозволяє швидко приймати рішення по питанням видтворення навколишнього середовища та сталого розвитку України.

Детальніше…