Технологія очистки води, що містить антибіотики

Призначення. Технологія розроблена для захисту довкілля і здоров’я людини і може бути використана для очистки стічних вод фармацевтичних та біотехнологічних підприємств від антибіотиків

Технічні характеристики. Лінійний резонансний прискорювач електронів на хвилі, що біжить з частотою 2850 МГц, зібраний за традиційною схемою. Параметри пучка, що формувався, такі: енергія електронів – 3-4 МеВ; струм електронів – 0,5-0,8 А; тривалість струмового імпульсу – 2 мкс. Ефективна поглинута доза 7,2-30 кГр, необхідна для повної деструкції антибіотиків різних класів у концентрації 5-50 ОА/мл, досягається за 9-37 хвилин.

Галузь застосування. Екологія, біотехнологія

Переваги. Відомі способи очистки води, що містить антибіотики, не забезпечують достатній ступінь очистки води від антибактеріальних препаратів різних груп, характеризуються складністю процесу, необхідністю постійного додаткового внесення витратних матеріалів або застосування небезпечного радіоактивного джерела гамма-випромінювання. У запропонованій технології як деструктор антибіотиків використовується поток релятивістських електронів, що забезпечує ефективну руйнацію антибактеріальних сполук різних класів та не призводить до іонізації оточуючих матеріалів. Внесення додаткових реагентів у воду не потрібно, що спрощує процес.

Техніко-економічний ефект. Значне підвищення ступеню очистки води від антибактеріальних препаратів різних груп за рахунок розширення переліку антибіотиків, що піддаються деструкції (в-лактами, аміноглікозиди, тетрацикліни, макроліди); скорочення часу (у 10-15 разів), необхідного для досягнення ефекту; відсутність наведеної радіації у оброблених пробах води; відсутність витратних матеріалів у процесі обробки, що зменшує витрати та спрощує процес очистки води.

Опис. Суть технології полягає у деградації антибіотиків під дією потоку релятивістських електронів, що генерує лінійний резонансний прискорювач електронів. Пропонується технологія очистки води від антибіотиків, що можуть міститись у стічних водах фармацевтичних та біотехнологічних підприємств, що досягається шляхом деструкції антибіотиків у процесі обробки води опроміненням потоком релятивістських електронів за допомогою лінійного резонансного прискорювача електронів з енергією електронів 3-4 МеВ.

Детальніше…