Технологія одержання сцинтиляційних монокристалів германата вісмуту

Призначення. Для одержання монокристалів Bi4Ge3O12, що використовуються для виготовлення чутливих елементів пристроїв реєстрації іонізуючого випромінювання.

Технічні характеристики. Технологія одержання сцинтиляційних монокристалів германата вісмуту дозволяє: – отримувати сцинтиляційні монокристали германата вісмуту масою до 90 % від маси початкової сировини; – отримувати сцинтиляційні монокристали германата вісмуту, що не поступаються за характеристиками іноземним аналогам; – значно продовжити строк служби технологічного оснащення.

Галузь застосування. Вирощування монокристалів, приладобудування.

Переваги. Технологія дозволяє використовувати для вирощування монокристалу до 90 % розплаву, що значно здешевлює собівартість. Також, застосування цієї технології значно зменшує кількість бульбашок в монокристалічній булі, що покращує властивості монокристала.

Техніко-економічний ефект. Впровадження технології дозволить використовувати для вирощування монокристалів до 90 % розплаву, що значно здешевить вартість кінцевої продукції, а також сприятиме створенню додаткових робочих місць.

Опис. Технологічний процес одержання монокристалів Bi4Ge3O12 полягає у підготовці тиглів, синтезу шихти, наплавлення тиглів, вирощування монокристалу методом Чохральського на зародок, відпал монокристалу. Спочатку збирають тепловий вузол для очищення тиглю від залишків сировини. Нагрівають тигель, що розташований всередині теплового вузла дном догори, до температури плавлення Bi4Ge3O12, таким чином залишки розплаву витікають з тиглю. Тигель охолоджують до кімнатної температури. Готують шихту германата вісмуту, змішуючи оксиди вісмуту та германію в стехіометричній композиції та відпалюючи суміш в печі KS-520 за температури, що складає 80-85 % від температури плавлення германата вісмуту. Шихтою германата вісмута наповнюють бункер, що розташовують співвісно над тиглем в тепловому вузлі установки вирощування монокристалів «ОКСИД». Нагрівають бункер до температури плавлення германата вісмуту, під час плавлення розплавлена шихта перетікає до тиглю. Після наповнення тиглю бункер охолоджують.

Детальніше…