ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ АВСТРАЛІЙСЬКИХ ТРОПІЧНИХ РАКІВ В УМОВАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

ПРИЗНАЧЕННЯ:

Український університет розробив та пропонує до впровадження технологію вирощування і розмноження австралійських тропічних раків (Cherax quadricarinatus) в умовах Півдня України. Розробка призначена для розширення можливостей вітчизняної товарної аквакультури та створення умов випуску делікатесної продукції.

ОПИС:

Технологія передбачає вирощування та розмноження австралійських тропічних раків у штучних умовах систем замкнутого водопостачання в осінньо-зимовий період до маси 25-40 г із подальшим дорощуванням до товарної маси (110 г) у ставах півдня України. Для цього необхідно забезпечити відповідні умови їх утримування в зимовий період, використовуючи установки замкнутого водозабезпечення або інші системи, які зможуть забезпечити цей вид теплою водою для розмноження і підрощування молодших вікових груп. Стави півдня України з їх великою природною кормовою базою можуть бути використанні для екстенсивного вирощування австралійських раків у монокультурі.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

В результаті застосування розробленої технології було отримано тропічних австралійських раків середньою масою 110 г (деякі екземпляри сягнули 187 г) за однорічний цикл вирощування.

ПЕРЕВАГИ:

Перевагою розробки є використання ставів півдня України, які мають високий природний біопродукційний потенціал, що дає можливість вирощувати тропічних австралійських раків за екстенсивною технологією без застосування годівлі.

РЕКОМЕНДОВАНА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ:

Вирощування товарних раків для виробництва нової делікатесної продукції.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ:

Готово до впровадження.

СТАДІЯ ГОТОВНОСТІ РОЗРОБКИ:

Перевірено в лабораторних умовах.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ:

    • Продаж ліцензій.
    • Спільне доведення до промислового рівня.

НОВИЗНА:

1 патент України.

 

ЯКЩО ВАС ЗАЦІКАВИЛА ДАНА РОЗРОБКА, БУДЬ-ЛАСКА,

НАПИШІТЬ НАМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.