Лікувально-профілактичний корм для виноградного равлика

Співробітництво. Отримання інвестицій; створення спільних виробництв на території України.

Сфера реалізації. Сільське господарство, агробізнес.

Галузь застосування. Дослідження й експериментальні розробки у сфері природничих і технічних наук. Прісноводне рибництво (аквакультура). Виробництво готових кормів для тварин.

Опис. Планується розробити та реалізувати рецепт лікувально-профілактичного корму для равликів, який би мав високу ефективність та сприяв попередженню розвитку паразитарних захворювань та (або) повному звільненню молюсків від гельмінтів у короткі терміни, що в свою чергу буде позитивно відзначатися на рості, стійкості до захворювань та виживаності молюсків. Під час реалізації проєкту планується виготовлення першої партії лікувально-профілактичного корму, який буде реалізовуватися підприємствами, що займаються вирощуванням равликів. Реалізація проєкту передбачає широкий діапазон діяльності: наукові та екологічні заходи; публікації; тренінги; семінари; розробка власного рецепту та виготовлення лікувально-профілактичного корму; розробка та впровадження практичних рекомендацій; впровадження у виробництво (в практику роботи підприємств); захист інтелектуальної власності (отримання патентів, охоронних документів). Реалізація проєкту може стати важливим кроком у вирішенні проблем равликових ферм усієї України та сприяти їх успішному економічному розвитку.

Ринки, на які орієнтовано проєкт. ГО «Українська Асоціація Виробників Равликів», яка є платформою для обміну досвідом, та допомагає у створенні, підтримці сімейних та високотехнологічних равликових ферм. Асоціація охоплює усі регіони України. Представники Запоріжжя, Дніпра, Тернополя, Ужгорода, Львова вже зацікавлені в розробці таких лікувально-профілактичних кормів, оскільки неодноразово стикалися з проблемою захворювання равликів. 

Проблема, яка буде вирішена. В Україні розведенням виноградних равликів займається близько10 великих компаній і кілька десятків дрібних фермерів. Для українських підприємців це новий бізнес — більшість із них вирощують равликів лише останні три-чотири роки і експортують до 90% продукції. Експортом займаються п’ять компаній. Основні споживачі українського виноградного равлика – жителі ЄС. Логістика вітчизняного експорту незвичайна: спочатку живих молюсків везуть до Литви, Румунії та Польщі, там переробляють у напівфабрикат, заморожують і доправляють на інші ринки – до Італії, Іспанії, Німеччини і Франції. Купують живого охолодженого равлика й українські ресторани. На жаль, при вирощувані виноградного равлика фермери стикаються з рядом проблем, однією з пріоритетних є паразитарні захворювання. Швидке та прогресуюче зараження молюсків призводить до їх масової загибелі. Виправити ситуацію можна шляхом створення спеціального лікувально-профілактичного корму, який би можна було застосовувати на всі вікові групи виноградного равлика.

Технічний результат. У результаті буде розроблена унікальна рецептура лікувального корму та створено першу партію продукції, який зменшить відсоток загибелі товарних равликів, оскільки матиме лікувальний, імуностимулюючий та ростостимулюючий ефекти. 

Переваги. Наразі в Україні немає лікувальних кормів для равликів. Реалізація проєкту дозволить створити перспективний бізнес із виготовлення лікувально-профілактичних кормів для виноградного равлика. Даний напрям є частиною великого напрямку розвитку аграрного сектору, який розвивається в Україні та за її межами. Вдала реалізація проєкту дозволить створити нові робочі місця. 

Етап дослідження. Розроблено ідею та концепцію. Проєкт знаходиться на етапі розробки рецептури лікувального корму та потребує інвестицій. Отримано експериментальний зразок продукції та проведено експеримент по його ефективності.

Орієнтована вартість. 500 тис. грн.

Детальніше…