Технологія отримання композитного сорбенту «силікагель-na2so4»

Призначення. Для використання в адсорбційних перетворювачах теплоти різного призначення.

Технічні характеристики. Технологічний процес виробництва композитних сорбентів складається з наступних стадій: приготування реактивів з вмістом 35 мас. % HCl «осч», 98 мас.% H2SO4 «хч», 25 мас.% NH3 «чда» і 96 мас.% С2Н5OH відповідно (розчинником у всіх випадках є етанол, каталізатори – соляна кислота, сірчана кислоти й гідрооксид амонію); отримання композитного сорбенту шляхом осадження рідкого силікатного скла сірчаною кислотою 45 мас. частин, обробка УЗ, сушка і фракціювання.

Галузь застосування. Виробництво іншої хімічної продукції. Виробництво неелектричних побутових приладів. Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря

Переваги. Використання розробленої технології синтезу нових композитних сорбентів на основі кристалогідратів та кремнійорганічної матриці, дає можливість отримати композити, які мають довший строк служби (так як сіль не вимивається з пор силікагелю) та свою індивідуальну структуру. Крім цього їх температура десорбції нижче 100°С, що дозволяє використовувати альтернативні джерела енергії та низькопотенційні енергоресурси, що сприятиме зниженню експлуатаційних затрат адсорбційних перетворювачів теплоти.

Техніко-економічний ефект. Застосування створеної технології дозволить підвищити ефективність адсорбційних перетворювачів теплоти різного призначення за рахунок довшого, в порівнянні з аналогічними матеріалами, строку служби композитного сорбенту та нижчої температури регенерації. В даній технології використовується низькоконцентраційний розчин сірчаної кислоти, що робить виробництво більш дешевим та екологічно безпечним.

Опис. Розроблена технологія містить одну технологічну лінію із застосуванням дозаторів, реактора-змішувача, який оснащено нагрівальним елементом, ємності із стержнем для ультразвукової (УЗ) обробки, фільтру та сушарки з киплячим шаром. Встановлені доцільні реагенти-стабілізатори. Технологія отримання композитного сорбенту «силікагель-Na2SO4» складається з наступних стадій: приготування реактивів (використовувати рідке скло з силікатним модулем 3,2 та сірчану кислоту H2SO4 концентрацією 98%); отримання золю, шляхом осадження рідкого силікатного скла сірчаною кислотою 45 мас. частин; УЗ обробка; сушка і фракціювання.

Детальніше…