Енергоефективна технологія одержання водню та піровуглецевих матеріалів

Призначення. Енергоефективна технологія для одержання водню та піровуглецевих матеріалів. Водень є екологічно чистим паливом. На разі у світі підвищився попит на використання водню як альтернативного екологічно чистого джерела палива. Розвиток атомної енергетики та електротранспорту підвищує попит на чисті вуглецеві матеріали.

Технічні характеристики. Розроблений реактор з електротермічним псевдозрідженим шаром потужністю 8 кВт. Об’єм робочої зони 0,0007 м3. Діапазон робочих температур: 800…1500°С. Вихід водню 98% об. за температури 1500°С. Водень та чистий вуглець утворюються під час проходження піролізу природного газу в реакторі з електротермічним псевдозрідженим шаром.

Галузь застосування. Серед сфер застосування водню слід відзначити металургію та хімічну промисловість. Піровуглецеві матеріали, які мають широкий спектр експлуатаційних властивостей, знаходять застосування в авіації і космонавтиці, атомній енергетиці, спецметалургії, машинобудуванні, реакторобудуванні, медицині.

Переваги. На сьогодні водень одержують методом парової конверсії метану, який є енергозатратним, унаслідок якого утворюється СО2. Методи одержання піровуглецевих матеріалів зазвичай уключають вартісне спеціальне устаткування. Генерація теплоти безпосередньо в робочій зоні реактора з електротермічним псведозрідженим шаром дозволяє уникнути втрат теплоти і водночас підвищити енергоефективність процесу піролізу.

Детальніше