Автономне джерело живлення на гнучких елементах, що працює від сонячної енергі

Область дослідження – нові та відновлювані джерела енергії.

Призначення. Перетворення енергії світла в електричну енергію і забезпечення безперебійної роботи портативних електронних приладів при довільному рівні освітленості як під час руху, так і в стаціонарному положенні.

Сфера застосування. Приладобудування, енергетика.

Опис. Пропонується організація виробництва автономних джерел живлення на гнучких елементах, що працюють від сонячної енергії і забезпечують безперебійну роботу портативних електронних приладів при довільному рівні освітленості, а також виробів (сумок, одягу, парасоль, тощо), на яких встановлені такі автономні джерела живлення. Розроблений спосіб генерації електроенергії за допомогою фотоелектричного перетворювача полягає в тому, що електричну енергію, отриману за допомогою сонячної батареї, накопичують за допомогою конденсатора ємністю 0,01-100 Ф з внутрішнім опором менше 0,15 Ом, що заряджається до напруги відповідної максимальній потужності сонячної батареї. Накопичену електричну енергію подають через перетворювач постійного струму з широтно-імпульсною модуляцією на навантаження або на акумулятор у вигляді імпульсів з енергією 1-10 в 5 ступені Дж.

Переваги: На сьогоднішній день подібних джерел живлення і виробів з ними в Україні і Східній Європі не виробляється. Завдяки гнучкості (>25%) основних компонентів автономних джерел живлення вони можуть бути встановлені на різні текстильні та їм подібні вироби (наприклад: сумки, одяг, парасолі, палатки тощо), легко пакуються, транспортуються і зручні у користуванні. Суттєвою їх перевагою є також здатність забезпечувати енергією в широкому інтервалі освітленості (від 5% до 100%) за рахунок більшої ефективності відбору енергії. Окрім того, ефективний відбір енергії від сонячних елементів дозволяє здешевити систему в цілому. На данний час найбільш коштовним компонентом таких джерел живлення є сонячні елементи, а більш ефективний відбір енергії дозволяє знизити їх кількість без зменшення кількості виробленої енергії.

Новизна. 2 патенти України. 2 зарубіжні патенти.

Стадія готовності. Готово до впровадження.

Пропозиції щодо співробітництва. Спільне доведення до промислового рівня.

Детальніше…